Ana sayfa EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ Unutulan dostlukları vefalı olmayı yaşatan isim İsmet Güral

Unutulan dostlukları vefalı olmayı yaşatan isim İsmet Güral

0

Güral Porselen Şirketler Grubu Başkanı ve Macaristan fahri Başkonsolosu İsmet Güral’ın dostlarına, çocukluk ve Okul arkadaşlarına, Eskişehir Maarif Kolejindeki arkadaş grubuna gösterdiği vefa memnuniyetle karşılanıyor.

İsmet Güral her yıl Ramazan ayında verdiği yaklaşık 800 kişilik iftar yemeklerinde toplumun her kesiminden, her kademesinden insanları buluşturup, dayanışma ve kaynaşma ortamı sağlıyor. Günümüzde artık neredeyse unutulan “dostlukları ve vefa duygularını” yaşatan İsmet Güral, Eskişehir Maarif Koleji ve Üniversiteden arkadaş gruplarına yıllardan beri vefa göstermekle topluma örnek olan bir şahsiyet olarak tanınmaktadır.

Konuya ilişkin olarak toplumun çeşitli kesimlerinden şu görüşlere yer verildi, “İsmet Güral’ın düzenlediği yemekler, sade vatandaşlardan, emekli memurlardan, çocukluk ve okul arkadaşlarından çeşitli isimlerle, üst düzey Vali, Milletvekilleri, Belediye Başkanı, Generaller, Kamu Yöneticileri ile aynı ortamda buluşma ve kaynaşma içinde geçmektedir. İsmet Bey ve Ailesinden Allah razı olsun” şeklinde konuşmaktadırlar

STK Başkanlarından tebrik ziyareti

Türk-Macar  Dostluklarına, turizm-Tanıtma ve lobi çalışmalarına üstün hizmetleri nedeniyle Macaristan’ın tarihi Pecs Üniversitesinden, kendisine törenle “Fahri doktora” ünvanı tevcih edilmesi nedeniyle kendisine kutlama ziyaretinde bulunan Milletvekilleri, Kamu Yöneticileri, Sivil Toplum Başkanları, Basın ve medya mensupları “kutlama ziyaretlerinde” bulundular.