DOLAR
17,9331
EURO
18,4099
ALTIN
1.039,38
BIST
2.864,25
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Afyon
°C
Afyon
°C
°C
°C
°C
°Cparkhayatparkhayat

Sağlıkta Bölgenin Lideri Parkhayat

Sağlıkta Bölgenin Lideri Parkhayat
08.12.2017
A+
A-

Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl düzenli olarak Türkiye genelinde yapılan Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) değerlendirmesinde 100 üzerinden 98.54 puan alan Parkhayat hastanesi kalitesini tescilledi.

Türkiye’deki en yüksek puanlardan biri
Türkiye’deki en yüksek SKS puanlarından birini alan Afyon PARKHAYAT hastanesi bu önemli başarıyı çalışanlarıyla birlikte pasta keserek kutladı. Kutlamada konuşan Özel PARKHAYAT Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Enis Arabacı, “Hastanelerimizde kalite çalışmalarını son derece önemsiyoruz. 98,54 puan ile bölgedeki ve Türkiye genelindeki özel hastaneler arasında da en yüksek puan alan hastanelerden biriyiz. Bu puan hastane olarak bizleri oldukça gururlandırdı. Ancak asıl önemli olan bu çıtayı koruyup zamanla daha yukarıya çekmektir. Bu değerlendirme sürecinde herkesin çok emek verdiğini bizzat gözlemledim, biliyorum. Özveriniz ve emekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.” dedi.

Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında Sağlık Bakanlığı, Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından yapılan değerlendirmede kalite yönetimi, risk yönetimi, güvenli raporlama, eğitim yönetimi, hasta deneyimi, sağlıklı çalışma yaşamı, hasta bakımı, ilaç yönetimi, transfüzyon hizmetleri, radyasyon güvenliği, acil servis, ameliyathane, yoğun bakım üniteleri, biyokimya laboratuvarı, otelcilik hizmetleri, malzeme ve cihaz yönetimi, tıbbi kayıt ve arşiv hizmetleri göstergelerinin izlenmesi, bölüm bazlı ve klinik göstergelerin analizi gibi süreçler göz önünde bulunuldu.