Ana sayfa YAŞAM Gönül dostları Afyon’da buluştu

Gönül dostları Afyon’da buluştu

0

Afyon Şuhut Lisesi 1978 mezunları her yıl olduğu gibi yine Afyon’da toplandılar. Kendilerine “Gönül Dostları” diyen ekibi 2010 yılında Suat Benli bir araya getirdi. 17 yıldır aralıksız olarak bahar ve güz toplantıları adı altında yılda iki kez toplanıyorlar.

İlk toplantıda 14 kişi
Gönül Dostları 2010 yılında Suat Benli’nin girişimleri ile bir araya geldi. İlk toplantıya sadece 14 kişi katıldı. Zamanla sayı 40’ları buldu. Suat Benli, “1978 yılında Şuhut lisesinden mezun olduktan sonra arkadaşlarımız ve öğretmenlerimiz farklı yerlere dağıldı. Oysa çok özel bir sınıftık. Ben de Üniversite için gittikten sonra uzun yıllar Şuhut’a gelmedim. Öğretmenlerimizi ve sınıf arkadaşlarımı bulmak için yola çıktım. İlk toplantıya 14 kişi geldi. Daha sonra her seferinde artarak devam ettik. Aradan yıllar geçse de dostlukların bozulmamış olması ne kadar güzel.

17. yılına giren gönül dostları güz toplantısı için bir kez daha Afyon’da buluştular. Şuhut Öğretmen evinde düzenlenen keşkek buluşmasına katılan 1978 Şuhut Lisesi mezunları ve öğretmenleri bir kez daha Şuhut sokaklarında dolaşıp Belediye Başkanı Recep Bozkurt’u ziyaret ettiler. Başkan Bozkurt, 1978’den bu güne kadar değişen Şuhut’u anlattı. Ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Çakmak otelde yapılan toplantıya Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’da katıldı. Başkan Çoban, “Bir Şuhutlu olarak 17 yıl sonra bir araya gelmenizden çok mutlu oldum. Keşke herkes sizin gibi yıllar sonra dost kalabilse” diye konuştu. Başkan Çoban, konuklarına Afyon ve termal turizm hakkında bilgi verdikten sonra birlikte hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra ayrıldı.