Ana sayfa KÜLTÜR-SANAT Nurten anne çocuk şarkılarıyla yaşayacak

Nurten anne çocuk şarkılarıyla yaşayacak

0

Afyon eski Milletvekili ve Telek özel doğum hastanesi ve tüp bebek merkezi sahibi Dr. Mehmet Telek’in anne aşkı bitmiyor.

10 yıl önce hayatını kaybeden annesi adına ilkokul yaptıran Telek şimdide annesi adına çocuk şarkıları yarışması yaptırıyor.

Doktor Mehmet Telek’in anne ve babasına olan tutkusu hiç bitmiyor. Yaklaşık 10 yıl önce kaybettiği annesi Nurten Telek’in adını yaşatmak için Uydukent’te Nurten Telek İlkokulu yaptırmıştı. Telek, şimdide annesinin adını Çocuk Şarkıları yarışmasıyla yaşatıyor. 2 yıl önce Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı hocaları Emel ve Uğur Türkmen’in teklifiyle Nurten Anne Çocuk korosu kurulmuştu. Watch Full Movie Online Streaming Online and Download

30 eser geldi
Geçen yıl AKÜ 23 Nisan Çocuk Koroları Şenliği’nde ilk kez sahneye çıkan koro, büyük beğeni topladığını belirten Telek, “Nurten Anne Çocuk korosu sahneye çıktığında çok heyecanlandım. Bizim gösteri bittikten sonra bu koronun kalıcı olmasını istiyorum ve hatta Nurten Anne Çocuk Şarkıları beste yarışması yapalım dedim. Geçen yıl “Anne” temalı çocuk şarkıları yarışması düzenledik ve Türkiye’nin birçok yerinden 30 civarında eser geldi” dedi.

Mehmet Telek, annesi ve çocuklar için yapmayı düşündüğü etkinliklerde en büyük desteği AKÜ Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emel Funda Türkmen ve eşi Uğur Türkmen’den gördüğünü söyledi. Telek, “Ben annemi ve babamı çok seven biriyim. Bizleri yetiştiren ve bu günkü konumumuza getiren anne ve babalarımız için ne yapsak az. Anne ve çocuk benim için çok kutsal ve bu konuda elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Annem adına çocuk şarkıları oluşmasına katkıda bulunuyorum” dedi.

Bu seneki tema “Vatan”
Geçen yıl anne konulu bir tema belirlediklerini belirten Mehmet Telek, “2016 için geçen yıldan “vatan” temasını seçmiştik. 15 Temmuz darbe girişi nedeniyle “Vatan” konusu daha çok anlamlı bir hale geldi. Katılım bu sene geçen yıldan daha fazla olmasını bekliyoruz. U konuda Türkiye’de bizim gibi bir organizasyon olduğunu sanmıyorum. Daha çok TRT, Kültür Bakanlığı gibi kurumlar yapıyor böyle yarışmaları. Nurten Anne Çocuk şarkıları yarışması daha kapsamlı ve büyüyerek devam edecek” dedi.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz