Ana sayfa YAŞAM KGK’dan 8 Mart etkinliği

KGK’dan 8 Mart etkinliği

0

Afyon Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri Gün Fm’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü canlı yayınına katıldılar. Kurul başkanı Berna Göçmen Tokman ve üyeler Arzu Dalay Duman, Melike Taşpınar, Hafize Özmen, Mehtap Erişmiş, Şule Akan, Gün Fm Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar’ın konuğu oldular.

Fadime Akar, “Biz kadınlar olarak asla kendimiz için bir ayrıcalık ve öncelik istemiyoruz. Sadece fırsat eşitliği sağlansın, kadının yeri evidir, çocuk doğurup baksın zihniyetinden kurtulalım yeter. Başka bir ayrıcalık istemiyoruz. Sözde değil özde kadın erkek eşitliği sağlansın. Biz tarlada da çalışırız, fabrikada da, sanayide de çalışırız mecliste de. Gölge etmesinler başka bir şey istemeyiz” dedi.

KGK Başkanı Berna Göçmen Tokman, “8 Mart dünya kadınlar günü bir gurup işçi kadının başkaldırış hikayesi. Tüm dünyayı saran ve her yıl 8 Mart’ta kutlanan dünya kadınlar günü tüm kadınlarımıza kutlu olsun. Dünyanın en fedakar, en çalışkan, en becerikli kadını Türk kadınıdır. İmkan verilmesi halinde her alanda çok başarılı kadınlarımız çıkacaktır. Afyon gibi muhafazakar bir şehirde bile uluslar arası iş yapan onlarca kadın var. Bu nedenle tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutlarım” diye konuştu.