Ana sayfa YAŞAM Hadi bizi gönülden destekle ekibinden anlamlı kutlama

Hadi bizi gönülden destekle ekibinden anlamlı kutlama

0

ESOGÜ Hastanesi Onkoloji bölümünde yatan ve ayakta tedavi gören çocuklarımıza yeni yıl kutlaması yaptılar…

Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezi “ Hadi Bizi Gönülden Destekle” ekibi ve ESOGÜ Tıp Fakültesi hastane Başhekimliği, Hastane İlkokulu yönetimi işbirliğiyle Prof. Servet Bilir Onkoloji Merkezinin giriş katındaki alanda “ Yılbaşı Kutlama “ etkinliği düzenlediler.
“Denetim Kulübü” tarafından “Bağış Karaoke Partisi “düzenlendi ve bu partiden elde edilen gelirle çocuklar için hediyelikler alındı.
Gönüllüler tarafından -çocuklara dağıtılmak üzere -günler önceden yılbaşı çorapları dikildi, yılbaşı şapkaları, balonlar, boya kalemleri, boyama kâğıtları alındı. Yılbaşı çoraplarının içine çocuklara uygun atıştırmalık ve süt konuldu.
“Depo Oyuncu Atölyesi”nden programa destek veren “Karki” çocuklara hediyelerini dağıtarak onlarla hoşça zaman geçirdi.
“Soytarı Tiyatro Ekibi” animasyon etkinlikleriyle, “ Denetim Kulübü” maddi ve manevi destekleriyle,”Belki De Sensin Topluluğu” mandala boyama, süsleme etkinlikleriyle, Eğitimci-Yazar Gülseren Şenyüzlü de program çekimleriyle destek verdi.
19 Mayıs Gençlik Merkezinden Büşra Demircioğlu ve Hastane Müdürü Çetin Yıldız yaptıkları açıklamada katkısı olan gönüllü arkadaşlara çocuklar ve aileleri adına teşekkür ettiklerini; bu etkinliklerin düzenli olarak yapılmasının önemini belirttiler.
Çocuklar bir günlüğüne de olsa hastalıklarını unutmanın keyfini yaşarken, aileler çocukları adına yapılan bu etkinliklerin çocuklarına moral kazandırdığını belirterek gönüllülere teşekkürlerini ilettiler.