Ana sayfa YAŞAM Erzurum’un kurtuluşunu kutladılar

Erzurum’un kurtuluşunu kutladılar

0

Afyon Ali Çetinkaya Caddesinde hizmete giren Erzurum Cağ Döner’de Erzurum’un kurtuluşunu 100. Yıl dönümü katlandı. Kutlamaya Afyon’da bulunan Erzurumlular ve davetliler katıldı.

Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı nedeniyle Afyon’da bulunan Erzurumlular bir araya geldiler. Cağ Döner’de düzenlenen kutlamaya, Çay Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, Halk Eğitim Müdürü Murat Diktaş, Leyla Diktaş, Doç Ferruh Aşçı, ParkAfyon Müdürü Mustafa Bayrak, Hülya, Yıldırım Kalaycı, Oreko Otel Genel Müdürü Mustafa Ali Arslan, eşi Gül Arslan, Sevgi Yurtalan, Öznur ve Yılmaz Kırman ile çok sayıda davetli katıldı.

Gece Cağ Döner ustası Metin Aydın’ın yaptığı Cağ Dönerle başladı. İlerleyen saatlerde canlı müzik ile birlikte döner ustası ocağın başında tek başına halay çekmeye başladı. Bir sure sonra döner ustası Metin Aydın’ın marifetinin sadece döner yapmak olmadığı ortaya çıktı. Mikrofonu eline alıp başta uzun hava olmak üzere bir birinden güzel türküler söylemesiyle davetliler bir süre sonra kendini piste atarak halay çekmeye başladı.

Metin usta fırsat buldukça dönerin başına gidip yanmamasını sağlarken hem halay çekiyor hem mikrofon elinde türküler söylüyor. Hülya Kalaycı, geceyi güzel bir Erzurum şiiri ile devam ettirip Erzurumun düşman işgalinden kurtuluşu hakkında kısa bir konuşma yaptı. Afyon’da bulunan Erzurumlular ve dostlarımızla bir araya gelip güzel bir gece yaşamak istedik diye konuştu.