Ana sayfa YAŞAM Demirel’in Doktoru Aylin Cesur’dan konferans

Demirel’in Doktoru Aylin Cesur’dan konferans

0

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in doktoru ve başdanışmanı Aylin Cesur, Afyon Atatürkçü Düşünce Derneği Davetlisi olarak geldiği Afyon’da 8 Mart Dünya Kadınlar günü konferansında konuşma yaptı.

Rehberlik Araştırma Merkezi (Ram) salonunda yapılan konferansa Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, eski Milletvekili ve Telek Hastanesi Başhekimi Mehmet Telek, Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği Başkanı Tülin Helvacıoğlu, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Veli Cengiz, Doktor Mustafa Seçen, Avukat Nilgün Seçen ve çok sayıda davetli katıldı.

Rahmetli Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in doktoru ve Başdanışmanı olan Aylin Cesur, konferans öncesi kuliste Cafelife Yazı İşleri Müdürü Huriye Mazi ile bir araya geldiler. Aylin Cesur, konferansta 8 Mart dünya kadınlar günün nasıl başladığı ile ilgili bilgiler verdikten sonra rakamlalar dünyada kadınların ve kız çocuklarına karşı işlenen suçlardan örnekler verdi. Cumhuriyet ile birlikte Türk kadınına verilen haklardan bahsettikten sonra Süleyman Demirel ile ilgili bilinmeyen özelliklerinden bahsetti.