Ana sayfa KÜLTÜR-SANAT Duvarlara sanat fısıldayan kadın

Duvarlara sanat fısıldayan kadın

0

Yıllarca Devlet Tiyatroları Sahne Ressamlığı yaptıktan sonra kendi memleketi olan Afyon’da Sanat Atölyesi açan Başak Nakilcioğlu, resmen duvarlara sanat fısıldıyor.Watch Full Movie Online Streaming Online and Download

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu Başak Nakilcioğlu, Prof. Kamil Caddesinde Deniz Sanat Galerisi açtı. Galerinin açılışına yakın dostları ve çok sayıda davetli katıldı. Afyon’da ilk olan duvar ressamlığı konusunda önemli bir açığı kapatacak. Resim Eğitmeni Nakilcioğlu, atölyede resim dersi vererek, dekoratif, sanatsal duvar resmi ve mobilya üzerine çalışmak istediğini belirtti.

16 yıllık birikim
Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Resim Bölümünden mezun olduğunu belirten Başak Nakilcioğlu, “Devlet Tiyatroları Sahne Ressamı olarak görev yapmaya başladım. 16 yıllık bir çalışamadan sonra bilgi, tecrübe ve birikimlerimi Afyon için kullanmak üzere memleketime geldim. Burada bir ilki gerçekleştirerek hem konuya ilgi duyan öğrenciler yetiştirmek, hem de evlerinde ve iş yerlerinde fark yaratmak isteyen insanlara farklı bir dünya yaratmak istiyorum” dedi.

Sadece duvar boyamak değil, duvarlara sanatsal bir eser kazandırmak istediğini belirten Nakilcioğlu, “Evlerinde ve iş yerlerinde daha yaşanabilir bir dünya yaratmak isteyenlerin imdadına biz yetişeceğiz. Çocuk odaları, Oturma salonları, mutfaklar, ofis, kafe ve restoranlar fark yaratmak istiyorlarsa bize müracaat etsinler. Sadece duvar değil, masa, sandalye, dolap, aklınıza ne geliyorsa hepsi bir sanat eserine dönüşe bilir” dedi.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz