Ana sayfa YAŞAM Canlı yayında evlenme teklifinde bulundu

Canlı yayında evlenme teklifinde bulundu

0

Gazeteci Nail Azbay tüm zamanların en anlamlı evlenme teklifine imza attı.

Evlenme teklifinde bulunmak isteyen Azbay, önce “Secdedaş” ismini verdiği bir kitap kaleme aldı. Azbay, kaleme aldığı bu kitapla evlenme teklifini kendisinin sunduğu ana haber bülteninde canlı yayında duyurdu.

Afyonkarahisar’da gazetecilik yapan Nail Azbay’ın kaleme aldığı “Secdedaş” adlı kitap Ahir Zaman Yayınları’ndan Tasavvuf Dizisi olarak çıktı. 192 sayfalık kitapta deneme ve şiir türünden yazılar yer alıyor. Türkiye’de ki seçkin kitapçıların raflarında yer almaya başlayan bu eserle Azbay, Türk Edebiyat Tarihi’nde de bir ilke imza attı. Azbay’ın bu eserini sıra dışı kılan özelliği ise, kitabın son sayfasında yer alan evlenme teklifi oldu. Aynı zamanda Kanal 3 Televizyonunda da Ana Haber sunucusu olan Nail Azbay, yazdığı bu eseri önce izleyicilerle paylaştı, ardından canlı yayında evlenme teklifini dile getirdi. Öte yandan kitabın kapağında yer alan “En büyük devrim, senle yan yana kılacağımız iki rekâtlık namazda gizli.” sözü de okuyucuların ilgisini çekiyor.

İZLEYİCİLERE “AİLEM” DİYE SESLENDİ
Nail Azbay, kitabının çıktığını canlı yayında Anahaber bültenini sunduktan sonra duyurdu. İzleyicilere “ailem” diye seslenen Azbay, canlı yayında şöyle konuştu: “Bu kitap özetle cümlelerin muhatabına şöyle diyor. Gel evlenelim. Birbirimize eş olalım, bizi birbirimize sevdirene secdedaş olalım.” dedi.

“BU KİTAP DERDİMİ SAYFALARINA BUYUR ETTİ”
Azbay, konuşmasına şöyle devam etti: “Derdimi kelimelerle sayfalarına buyur etmiş bir kitapla tanıştırmak istiyorum sizi. Adı Secdedaş. Yeni çıktı henüz. Benim dertlerimi kelimelerle sayfalarına konuk almış bir kitap. Derdimi anlatan sayısız cümle var bu kitabın içerisinde. Ama hepsinin ortak bir özelliği var. Hepsi de yalnızca bir kişi için dertlenmiş cümleler. Kendisiyle aynı gök kubbenin altında yaşlanmak istediğim kişiyle dertleniyor bu kitaptaki her bir cümle. Doğacak her yeni güne birlikte uyanmak istediğim kişiye dert yanıyor bu kitabın satırları. Şöyle diyor özetle bu kitap cümlelerin muhatabına. Gel evlenelim. Birbirimize eş olalım, bizi birbirimize sevdirene secdedaş olalım.”

“HANENİZE EVLAT OLMAK İSTİYORUM”
Nail Azbay, konuşmasının sonunda evlenmek istediği kişinin anne ve babasına da seslendi. Son derece anlamlı bir konuşma yapan Azbay, şunları söyledi: “Cümlelerimin muhatabı olan kişinin öncelikle anne babasına sesleniyorum. Hanenize, ailenize beni de evlat olarak buyur eder misiniz? Sofranızda bana da evlat muamelesiyle muamele eder misiniz?”

“EŞİM, SECDEDAŞIM OLUR MUSUN?”
Azbay, konuşmasının sonrasında kitaptaki satırlarda geçen evlilik teklifini dile getirdi. Nail Azbay, söze şöyle devam etti: “Şimdide bu kitabın içerisindeki tüm satırların muhatabı olan kişiye sesleniyorum. Burada, beni her akşam evlerine buyur eden bütün ailemin önünde sana bu kitaptaki çağrıyı iletiyorum. Benimle evlenip; eşim, secdedaşım olur musun?”

EVLENİRKEN SADECE “EŞ” ALMAYIN, SECDEDAŞ ALIN
Nail Azbay’ın kaleme aldığı Secdedaş kitabının arka kapak yazısı ise son derece dikkat çekici. Kapakta, evlenecek herkese çeşitli tavsiyelerde bulunan Azbay, okuyucuya şöyle sesleniyor: “Evlenirken sadece eş almayın! Bir ömür secdeye birlikte varacağınız “secdedaş” alın. Buluşma adresiniz secde olsun. Günde beş vakit buluşun. Aralara teheccüd ve kuşluk vakitlerini de sıkıştırın. Dua edin, şükredin, Yaradan’a (c.c) hamd mesajları gönderin. Bir demlikte demlenen çay misali, ömrünüzü birlikte demleyin. Birbirinize sadece eş değil, “secdedaş” olmanız duası ile…”

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz