Ana sayfa YAŞAM Atatürk’te Oyuncak Festivali

Atatürk’te Oyuncak Festivali

0

Afyon’da ilk kez bir okulda festival düzenlendi. Bu ilke imza atan okul ise Atatürk İlkokulu oldu. Okul bahçesinde yapılan festivalde Papel müzik gurubu konser verirken okul bahçesine kurulan oyun gurupları, oyuncak satış stantları ve yiyecek üniteleri öğrenciler ve veliler kadar davetlilerde unutulmaz anar yaşadılar.

Festivalin fikir sahibi Ömer Mazi, konuyu Okul Aile Birliği toplantısında gündeme getirdi. Okul aile birliği tarafından benimsenen fikir için çalışmalar başladı. Atatürk İlkokulu’nun 60.yılı dolayısıyla oyuncak festivali düzenlediklerini kaydeden Okul Aile Birliği Başkanı Selçuk Altıntuğ, “Ben de Atatürk İlkokulu’ndan mezunum. Düzenlediğimiz Oyuncak Festivalinde tüm öğrencilerimiz bir oyuncak getirip, okul yararına sattılar. Hem ticaret yapmayı öğrendiler hem de okullarına katkı sağladılar” dedi.

Okul bahçesi şenlik alanı odu

Düzenlenen Oyuncak Festivalini gelenekselleştirmek istediklerini belirten Atatürk İlkokulu Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Mazi, “Festival dolayısıyla okul bahçemiz birçok güzel etkinlik için şenlik alanı oldu. Okulumuzun 60.yılında böylesi anlamlı bir etkinliği gerçekleştirmekten dolayı mutluyuz. Bizi yalnız bırakmayan eski öğrencilerimiz dostlarımız ve davetlilerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca 2 Haziran’da mezuniyet gecemiz var. Gecemize ünlü sanatçı Aydilge katılacak. Okul bahçemiz bir kez daha şeklik alanı olacak” dedi.

Atatürk İlkokulu Müdürü Eşref Balcı, “Her öğrenci, kendisi için en özel olan oyuncağını getirip burada fiyatını kendisi belirleyecek, müşterisini kendisi bulacak ve satış yapacak” diyen Balcı, şöyle konuştu. Bu satıştan elde ettiği geliri de okul adına bağışta bulunacaklar. Asıl amacımız, öğrencilerimizin okulla bütünleşmesini sağlamaktır Hepimizin bildiği gibi oyuncak çocukların dünyasında çok fazla öneme sahip. Biz de, zor olanı seçtik. Öğrencilerimizden kendileri için en değerli olan oyuncağını, okulu adına verebilmesini sağlamaya çalıştık. Bunda da başarıya ulaştık. Öğrencilerimiz çok mutlu bir gün geçirmiş oldular”

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz