Ana sayfa YAŞAM Afyon İran Turizm Fuarına katıldı

Afyon İran Turizm Fuarına katıldı

0

Afyon, İran’ın başkenti Tahran’da bu yıl 10’uncusu düzenlenen İran Uluslararası Turizm Fuarı’nda yerini aldı.

Vali Aziz Yıldırım’ın talimatıyla İran Turizm Fuarına katılan Afyon Turizm İl Müdürlüğü gözünü İran pazarına dikti. 10. İran Uluslararası Turizm Fuarı, Tahran Uluslararası Fuar Alanı’nda yapıldı. Turizm profesyonellerini ve tüketicileri buluşturan fuarda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın koordinasyonunda Türkiye standında yer alan Afyon’a ayrılan bölümde İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Özge Öztürk Demirayak, İkbal Termal Otel Genel Müdürü Ali Ulvi Gümüşhan ve Budan Termal Otel Genel Müdürü Vahap Kayadan’ın katılımlarıyla Afyon’un konaklama alanında sahip olduğu avantajları, şifalı suları, tedavi imkanları tanıtılırken aynı zamanda bir destinasyon olarak öne çıkarıldı.

2016 yılında Türkiye’ye gelen İranlı turist sayısının 1 milyon 665 bin olup, 2017 yılında bu sayının 2 milyona ulaşması bekleniyor. Bu bağlamda fuara katılan İkbal Termal Otel Genel Müdürü Ali Ulvi Gümüşhan ve Budan Termal Otel Genel Müdürü Vahap Kayadan Termal Turizmin ve Afyon’un pazardaki payını arttırmak için İran Turizm Seyahat Acentaları ve Tur Operatöerleri ile karşılıklı görüşmeler gerçekleştirdiler.

Afyon’un konumu, şifalı suları, tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerinin hazırlanan görsel ve bilgilendirici materyaller aracılığıyla tanıtıldığı ve ziyaretçilere Afyon Lokumu ikram edildiği Afyon standı yoğun ilgi gördü. Afyon standını Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Türkiye’nin Tahran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, Genel Müdür Yardımcısı Ali Ahmet Temurci ziyaret etti.

Afyon bölümünü ziyaret eden İranlılarla birebir ilgilenen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, onlara Afyon Lokumu ikramı yaparak Afyon’un sadece şifalı suları ile değil gastronomik değerleri ile ünlü olduğu vurgulayarak, Türkiye’ye ve Afyon’a davet etti.
T.C Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman ve Tahran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Özge Öztürk Demirayak’tan Afyon ve Termal Turizm hakkında bilgi aldılar.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz