Ana sayfa KÜLTÜR-SANAT ABŞT ekibi Tiyatro kampına katıldı

ABŞT ekibi Tiyatro kampına katıldı

0

Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu oyuncuları Salihli Sardes’te Uluslararası 2. Dionysos Tiyatro Şenliği ve eğitim kampına katıldı.

Yurtiçi ve yurtdışından onlarca tiyatro gurubunu buluşturan, Salihli Sardes Uluslararası Dionysos Tiyatro Şenliklerine tiyatroya gönül veren, sanatçı ve sanatçı adayları büyük ilgi gösterdi. Oyuncularımız şenlikte, tiyatro dünyası üstatlarının eğitim atölyelerinde çeşitli dersler aldı.

Çok başarılı oldu
Oyunculuk, yönetmenlik, yazarlık, sahne tasarımı, hikaye anlatıcılığı, clown, sahne gerçekliği, geleneksel tiyatro, performansa dayalı tiyatro, drama, doğaçlama gibi atölyelere katılan Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu Yönetmeni Hasan H. Elmas “Buraya şehir tiyatromuzdan oyuncu arkadaşlarımızla katıldık. Dokuz gün boyunca gece gündüz kendi alanlarında çok başarılı üstatlardan eğitimler aldık. Neredeyse yirmi dört saat tiyatro dinledik, izledik, öğrendik ve uyguladık. Yrd.Doç.Dr. Rasim Aşın hocamızın koordinatörlüğünde bu uluslararası şenlikte Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu olarak bulunmaktan onur duyduk” diye konuştu.

“Daha başarılı oyunlar çıkacak
Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosunu her sene geliştirmek arzusu ile yola devem ettiklerini kaydeden Elmas; “Hamdolsun sekiz yılda birbirinden başarılı 13 oyun sergiledik. Halkımızdan teveccüh gördük ve bu yolda eğitimlerle kendimizi geliştirmeyi ve daha başarılı işler çıkarmayı hedefliyoruz. Afyonkarahisar’ı tiyatro anlamında çok daha başarılı yerlere getirmek ve bizim bayrağı devredeceğimiz arkadaşlara daha geçmişi başarılar ve büyük emeklerle dolu bir tiyatro bırakmak istiyoruz. Bizlere desteklerini esirgemeyen başta Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban ve Kültür ve Sosyal İşler Müdiremiz Emel Sarlık’a şükranlarımızı sunuyorum” diye konuştu.