Ana sayfa KÜLTÜR-SANAT Krediyle kısa film çekti

Krediyle kısa film çekti

0

Kütahyalı fenomen postacı Nevzat Çoban, yönetmenliğini ve başrolü kendisinin üstlendiği ‘Dumlupınar Meydan Muhaberesi’ isimli kısa filmi bankadan kredi çekerek yapmış. Postacı Nevzat, “kimseden 1 lira bile almadım” dedi.

Mesleğinin zorluklarını göstermek için daha önceleri de kısa filmler çekerek bunları sosyal paylaşım sitelerinde yayınlayan Kütahyalı posta dağıtıcısı Nevzat Çoban, bu kez Dumlupınar Meydan Muharebesi’ni anlatan bir film çekti. Kütahya PTT Müdürlüğü’nde görev yapan Nevzat Çoban, yönetmenliğini ve başrolü kendisinin üstlendiği ‘Dumlupınar Meydan Muhaberesi’ adlı filmin çekimlerini merkeze bağlı Doğuluşah Köyü’nde gerçekleştirdiğini söyledi.

Filmde gönüllülerin rol aldığını kaydeden Çoban, “Ben bu filmde kimseden 1 lira dahi almadım. Elimdeki nakit para bitikten sonra çekimlerin ortasında 40.000 lira kredi çektim. 55.000 lira olarak ödeyeceğim. Youtube’dan izlenme parası falan da yok. Çünkü müziklerin telif hakları Sevgili Erol Evgin’in oğlu Murat Evgin kardeşimize ve TRT sanatçısı Emel Taşçıoğlu’na aittir. Yani kısacası bir kuruş kimseden almadım ve de bir kuruş gelecek para yoktur. Ayrıca para almış olsam filmin sonuna isimlerini yazmak zorunda olurdum ve de krediler çekmezdim. Kimseye sponsorluk için gitmedim. Çünkü kimse bu filmin Kütahya’da çekilebileceğine inanmazdı” diye konuştu.