Ana sayfa YAŞAM Sigortacılar NGAfyon’da buluştular

Sigortacılar NGAfyon’da buluştular

0

Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği (AFSAD) tarafından NGAfyon’da yapılan kahvaltıda, Afyonlu sigortacılarla TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Hüseyin Kasap katıldı.

Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği (AFSAD) tarafından sektör temsilcilerinin sorunlarının gündeme getirildiği toplantıda sektör temsilcilerinin bir araya geldi. Watch Full Movie Online Streaming Online and Download

Dernek Başkanı Bekir Özerdem, sigorta acentelerinin 2015 yılında trafik sigortası ücretlerinin tavan yapmasıyla büyük sıkıntıya girdiğini fakat 2016 yılında yapılan düzenlemelerle biraz olsun nefes aldığını söyleyerek, “Acenteler olarak sektörel sorunlarımız bir türlü bitmek bilmedi. Bu noktada SAİK Başkanımızın Afyonkarahisar’a büyük önem vererek, sıkıntılarımızı dinlemek istemesi bizleri sevindirmiştir” dedi.

Kütahyalıyım
Daha sonra SAİK Başkanı Hüseyin Kasap söz aldı. Kasap, konuşmasına sizlerin hemşerisi olarak buraydım ben Kütahyalıyım diyerek söze başladı. Kasap, “Cumhurbaşkanımız istihdam seferberliği başlattı ve KOBİ’lerden istihdam artırma sözü aldı. Bizde sigortacılar olarak KOBİ kapsamına alınırsak 10 bin istihdam sözü verdik. Kabul edildi. İlgili Bakanlar Kurulu düzenlemesi yapılacak ve sigortacılarda artık KOBİ’lerin desteklerinden faydalanabilecek” diye konuştu.

AFSAD ne zaman kuruldu?
Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği 2009 yılında Acenteler arası birlik, mesleki ve sosyal dayanışmanın sağlanması; acentelerin ekonomik, sosyal kültürel gelişmelerine, eğitimlerine; devlet kurum, kişi veya tüzel kişilerle olan ilişkilerine katkıda bulunmak üzere kuruldu. Dernek üyelerinin karşılıklı çıkarlarının zedelenmesini önlemeyi; mesleki faaliyetleri gereği aracılık yaptıkları sigorta işlemlerine bağlı olarak meydana gelecek olan hukuki sorunlarda yardımcı olmayı, sigorta sektörünün gelişmesini üyelerinin topluma ve sektöre yararlı olmalarını sağlayıcı çalışmalarda bulunmayı ve toplumun sigorta sektöründen en iyi şekilde yararlanmasını amaçlamaktadır
Kısa sürede üye sayını katlayarak büyüyen derneğimiz, 2012 yılında TÜSAF’a (Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu) katılmış ve en etkin derneklerden biri olarak Sigortacılığın gelişmesine katkıda bulunmak adına hem Yerel Yönetimler, hem de Üniversite ile işbirliğinde bulunmaktadır.

AFSAD Yönetim Kurulunda kimler var?
Bekir Özerdem AFSAD Başkanı

Yönetim kurulu
Samiye Hancıoğlu
Ali Mutlu
Mehmet Karaağaç
Osman Nayan

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz