Ana sayfa AFYONKARAHİSAR ŞAMAR OĞLANI OLDUK..

ŞAMAR OĞLANI OLDUK..

1

Yine özetler ve başlıklarla geçebileceğim bir hafta daha…..

Her birini ayrı ayrı yazmaya kalksam haftalar sürer.
Başlıktaki şamar oğlan ise, hem bizi, hem ülkemizi anlatıyor..
Maalesef şamar oğlanı olan ülkemiz, emperyalist güçler karşısında gık çıkaramıyor. Vatandaşımız da “gık” diyor ama dinleyen yok. Ben yaptım oldu zihniyeti altında ezildikçe eziliyoruz.

“Ey Amerika” diye bağırıp höykürenler, şimdi kibar mı kibar, saygılı mı saygılı, uysal bir kedi gibi mır mır mır diye ses çıkartıyor.

Hemen her konuda resmen skandallar ülkesi olduk.
Geçen haftanın skandalı yaklaşık 400 bin vatandaşımızı 2 milyar dolar dolandırıp elini kolunu sallayarak ülkemizi terk eden ve görmezden gelinen 26 yaşındaki bir genç.
İş bitmiş adam malı götürmüş, yurtdışına kaçmış, şimdi kırmızı bültenle aranıyormuş. Bulursanız benden selam söyleyin.
Şu pandemi zaten bizi şamar oğlanı yaptı, yasaklarda üzerine tuz biber oldu.
Geç kalınmış bir kararla 18 günlük kapanma sürecine girdik,
girdik ama çıkabilecek miyiz bilmiyorum.
Binlerce insanımız hayatını kaybettikten sonra kapanma kararı geç kalınmış bir karardır. İyi hoş ama bu kapanmada o kadar çok muaf olanlar var ki geriye sadece zaten 1 yıldır kapalı olan 65 yaş üzeri ve 18 yaş altındaki insanlar kalmış.
Ehh alkol yasağı da sanırım bunlar için… Evde oturun ama sakın alkol almayın. Sanki peynir zeytin alacak parası var da, bir de dünyanın en pahalı alkol satışı yapılan ülkemizde alkol alabilecek…. Eğer alkol satışı yasak olduysa ekonomiye zararını düşünemiyorum. İmamların maaşı nasıl ödenecek şimdi?
Ya turizme olabilecek zararı hiç düşündünüz mü? Alkol yasağı olan bir ülkeye hangi turist gelir sorarım size.. İstediğiniz kadar turistleri ülkemize çekmek için bas bas bağırın ama sonucu ortada..
Anlaşılan o ki sizin biliminize göre, lebalep kongreler, tıklım tıklım cenaze törenleri, patates soğan kuyrukları değil, insanların evlerinde alkol alması virüsü yayıyor. Bu arada son yılların en çok alkol satışı bugünlerde olmuş, neyse ki maaşlarda bir aksaklık olmayacak. Üstelik emeklilere verilen “bayram ikramiye”sine yapılan 85 liralık artışta 100 liraya çıkarılmış,bu lütuf karşısında sevinçten havalara uçtuk.

Bu haftalık bu kadar.. Daha fazla içinizi karartmadan
Sevgisiz ve mücadelesiz kalmayın.

1 YORUM

  1. Evet yine gündem dopdoluhergun yazsan yeridir eskiden kasa fırlatıldı diye kıyameti koparanlar, Evine Ekonomik bomba atılıyor gıkları çıkmıyor, iktidar izledikleri politikalarıyla ölen ölür kalan zenginler dolandırıcılar bizimdir demeye getiriyor.bakalim nereye kadar sabır.Eline emeğine sağlık Hafize,ciğim.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz