Ana sayfa YAŞAM Durak Cafe ve Oyun Salonu açıldı

Durak Cafe ve Oyun Salonu açıldı

0

Erenler bölgesinde Tuba Başoğul, Ayşe Koçak ve Cumhur Sağlam girişimiyle cafe ve oyun kültürünü birleştiren marjinal tasarımıyla dikat çeken bir mekan açıldı.

Durak Cafe ve Oyun Salonunun açılışı üniversite öğrencileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti. İzmirli olan ve Afyon Kocatepe Üniversitesi İstatistik bölümünde eğitim gören cafenin girişimcilerinden Tuba Başoğul; “Ayşe ve ben ev arkadaşıyız, öğrenciyiz fakat aynı zamanda da iş hayatının da içindeydik. Farklı firmalarda çalışıyorduk. Evde sohbet ederken birlikte bir cafe açsak diye hayal kurduk. Daha sonra ortak arkadaşımız Cumhur Sağlam’a sohbet esnasında bu hayalimizden bahsettik. Onun da çok hoşuna gitti ve bu işin içinde yer almak istediğini ifade etti. Gerekli girişimleri yaptık ve bugün de bunu gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Allah utandırmasın.” dedi.

Erenler bölgesi olması dolayısıyla müşterilerinin daha çok öğrenci olduğunu ve öğrencilerin beklentilerini en iyi bilenlerden olduklarını ifade eden Başoğul; “Öğrencilerin cafelerde belli bir süre geçirdikten sonra sıkılmaları bizim dikkatimizi çekti. Bizde cafe ve oyunu birleştirerek güzel vakit geçirebilecekleri bir mekan açmak istedik. Biz öğrenciyiz ve öğrencilerin bir cafeden beklentilerini çok iyi biliyoruz. Onları müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutacak şekilde ağırlamak istiyoruz. “ diye konuştu.

2 genç bayan girişimci
Marjinal tasarımıyla dikkat çeken cafenin girişimcilerinden 23 yaşındaki Mersinli Ayşe Koçak ise; “Hayalini kurduğumuz cafeyi açmak için büyük titizlikle çalıştık. Duvar kağıdından biblolara kadar bütün konsepti birlikte planlayarak oluşturduk. Cafe ve oyunu da birleştirerek müşterilerimizin dolu dolu vakit geçirmelerini sağlamak istedik. Önem verdiğimiz konuların başında müşteri memnuniyeti yer alıyor.” dedi.

Cafe, oyun ve kitap
Okumaya büyük önem verdiklerini belirten Ayşe Koçak; “Ayrıca kitap okuma bölümü de oluşturduk. İsteyen müşterilerimiz bu bölümde ücretsiz olarak onlar için hazırladığımız kütüphanemizden faydalanabilirler. İlk baştan beri olmasını özellikle istediğimiz kitap bölümü kısa sürede çok büyük ilgi gördü. Bu ilgiden dolayı bizde çok mutluyuz.” diye konuştu.

Personel seçiminde titiz davrandıklarını belirten Koçak; “Tuba ile birlikte çalışmayı çok seviyoruz ve birlikte çalışmak bize mutluluk veriyor. Bunu da göz önünde bulundurarak çalışanlarımızı da bu şekilde oluşturduk. Çalışanlarımızın hepsi birbirleriyle arkadaş. Güzel bir uyum sağlamak istedik. Personelimiz uyumlu ve mutlu çalışsın. Onların mutlu olması doğal olarak müşteriye de yansıyor. Bu seçimin doğruluğunu da kısa sürede gördük. Müşterilerimizden çok olumlu yorumlar alıyoruz.” dedi.

Çalışanlar: Özgür Yıldız, Ali Akay, Murat Tamyıldırım, Halil Armağan, Figen Eğilmez, Ayşenur Celt

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz