Ana sayfa YAŞAM Yörük ve Türkmenler Felekten Bir Gece Çaldı

Yörük ve Türkmenler Felekten Bir Gece Çaldı

0

Kütahya Yörük ve Türkmenler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği ‘Birlik ve Beraberlik’ gecesinde felekten bir gece çaldılar.

Ertuğrul Gazi Kültür Dernek Başkanı ve Dünya Yörükler ve Türkmenler Genel Başkanı Nihat Kula, Şiir Severler Derneği Başkanı İsa Kahraman, Beyazay Derneği Başkanı Halil Bilgiç, Başkan Yardımcısı Cevdet Korkmaz ve çok sayıda Kütahya Yörük ve Türkmenler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği üyesinin katıldığı birlik ve beraberlik gecesi, dernek binasında gerçekleştirildi.

Yörük ve Türkmen cemiyetinin önemli halk müziği ozanları İsa Kahraman, Ahmet Varol, Mustafa Sarı ve Ahmet Seykan çaldıkları saz ve okudukları Türkleri ile geceye katılan misafirlere nefis bir müzik ziyafeti çektiler. Birlik ve beraberlik gecesine katılan misafirlere birer Yörük keyfiyesi hediye eden Kütahya Yörük ve Türkmenler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Hüseyin Namaz, “Amacımı Yörük ve Türkmen kültürü yaşatmak, sürdürebilirliğini sağlamak genç kuşaklarımıza aktarmaktır. Yörük Türkmen geleneklerini yaşatmak” dedi.