Ana sayfa AFYONKARAHİSAR Yıldız Başer’den ve 4-F’den inanılmaz mezuniyet

Yıldız Başer’den ve 4-F’den inanılmaz mezuniyet

0

Afyonkarahisar Atatürk İlkokulu 4-F sınıf öğretmeni Yıldız Başer, öğrencilerine unutulmaz bir mezuniyet töreni yaşattı. Başer, öğrencileri ve anneleri ile birlikte Anıtkabir’e giderek özel izinlerle tören yapılmasını ve mezuniyet keplerinin Anıtkabir meydanında yapılmasını sağladı.

Okullar 14 Haziran Cuma günü karne töreni ile kapanıp tatile girmesine rağmen Atatürk İlkokulu 4-F sınıfı öğretmeni öğrencileri için inanılmaz bir mezuniyet programı hazırlamıştı. Okullar kapanmasına rağmen 15 Haziran Cumartesi günü sabaha karşı iki otobüs ile öğrencileri ve anneleri ile birlikte Ankara’ya hareket edildi.

İlk program Anıtkabir’de

Anıtkabir komutanlığı ile önceden yaptığı yazışmalardan sonra alınan izinle resmi törenle Atatürk’ün Mozalesine çelenk koyma töreni yapıldı. Tören alanında öğrencileri ile yerini alan Yıldız Başer ve öğrencileri tören komutanı eşliğinde askerlerin çelenk taşıması ile tören başladı. Yıldız Başer ve öğrencileri büyük bir gururla Anıtkabir merdivenlerini çıkarak Atatürk’ün mozalesine çelenk koyduktan sonra saygı duruşunda bulundular.

Çelenk sunumundan sonra sınıf öğretmeni Yıldız Başer ve öğrencileri şeref defterini imzalamak için ikinci bir tören yapıldı. Başer’in defteri imzalaması ve deftere yazdıklarının okunmasından sonra tören son buldu. Daha sonra 4-F sınıfı öğrencileri ve velileri rehber eşliğinde Anıtkabir müzesini gezdikten sonra yeniden Anıtkabir tören avlusuna çıktılar.

Anıtkabir avlusunda toplanan öğrenciler öğretmenleri Yıldız Başer ile birlikte unutulmaz bir kep atma töreni için hazırlıklarını yaptılar. Velilerin geri sayımı ile birlikte 4-F sınıfı öğrencileri Anıtkabir avlusunda kep atarak herkese nasip olmayacak özel bir törene imza attılar.