Ana sayfa AFYONKARAHİSAR Yakışıklı oyuncunun avukat olduğunu biliyor muydunuz?

Yakışıklı oyuncunun avukat olduğunu biliyor muydunuz?

0

Televizyonların yakışıklı oyuncuları arasında yer alan ve şu günlerde Erkenci Kuş adlı dizi ve reklam filmleri ile hayatımıza giren Can Yaman’ın avukat olduğunu biliyor muydunuz? Gelin hep birlikte Can Yaman kim daha yakından bakalım. 

Can Yaman 1989 yılında İstanbul Suadiye’de doğdu. Babası Yugoslav göçmenidir. İtalyan lisesini birincilikle bitirerek değişim öğrencisi olarak Amerika’ya giden Can Yaman, Üniversiteyi basketbol bursu ile okudu. Dans ve boksa gitti. Gitar dersleri aldı, Beşiktaş’ta futbol oynadı. 

Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Can Yaman, avukatlık yaparken, arkadaşlarının oyuncu olması yönündeki ısrarları ile bu sektöre adım attığını açıklamıştır. Can Yaman’ın avukatlıktan oyunculuğa uzanan hikayesi de rol aldığı dikkat çeken projeler ile başarılı bir şekilde devam etmektedir.

İlk Dizisi; Gönül İşleri

Can Yaman adını ilk olarak Gönül İşleri adlı dizi ile duyurdu. Sinem Kobal, Bennu Yıldırımlar, Selma Ergenç, Timuçin Esen gibi güçlü oyuncu kadrosu ile dikkat çeken Gönül İşleri dizisinde rol alan ve oyunculuk kariyerine böylelikle hızlı bir adım atan Can Yaman bu diziden sonra oyunculuk anlamında kendini kanıtlama fırsatı bulduğu birçok güçlü yapımda da boy gösterdi. 

İnadına Aşk Dizisi Yalın Rolü ile Yıldızı Parladı

Can Yaman, rol aldığı ilk dizideki sevilen performansının ardından başrol teklifleri de almaya başladı. Fox TV ekranında izleyicisi ile buluşan İnadına Aşk dizisi bunlardan biri oldu ve Can Yaman bu dizide canlandırdığı Yalın rolü ile hayran kitlesini hızlı bir şekilde genişletme fırsatı yakaladı.

İnadına Aşk dizisinde Erdem Vurdem, Açelya Topaloğlu gibi oyuncularla birlikte çalışan Can Yaman, bu dizide dikkat çeken ve yakışıklı medya patronu Yalın rolü ile ilgi çekmeyi başardı. 

Dolunay Dizisi Ferit Karakteri

Can Yaman 2017 yaz sezonunda Star TV kanalında yayınlanmaya başlayan Dolunay dizisi ile ekrana döndü. Dolunay dizisinde güzel oyuncu Özge Gürel ile başrolü paylaşan Can Yaman, Dolunay dizisinde başarılı iş adamı Ferit karakteri ile izleyici karşısına çıktı.

Erkenci Kuş ile ekrana döndü

Yakışıklı oyuncu Can Yaman, Gold Film tarafından çekimlerine devam eden ve Star TV’de ekranlara gelen ”Erkenci Kuş” dizisinde Can karakterine hayat veriyor. Dizideki partneri ise Demet Özdemir. Demet Özdemir dizide ”Sanem” karakterini canlandıracak.

 Can Yaman Kimdir?

Adı Soyadı     Can Yaman

Yaşı                28 (19.04.1989)

Boyu               1.83 cm

Meslek                        Oyuncu, Avukat

Kilosu             70 kg

Göz Rengi      Kahverengi

Sevgilisi          Var

Eğitim             Yeditepe Üniverstesi

Yer Aldığı Projeler

2018 – Erkenci Kuş

2017 – Dolunay

2016 – Hangimiz Sevmedik

2015 – İnadına Aşk

2014 – Gönül İşleri