Ana sayfa YAŞAM Uşak KGK Türkiye’ye örnek oldular

Uşak KGK Türkiye’ye örnek oldular

0

Uşak Ticaret Odası bünyesinde kurulan Kadın Girişimciler Kurulu, kısa zamanda yaptıkları ile fark yaratarak Türkiye’ye örnek oldular. Başkan Özgül Şeker Çiftçi ve ekibi harikalar yaratıyor.

Uşak Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Özgül Şeker Çiftçi nasıl göreve geldiklerini Cafelife için anlattı. Çiftçi, “Kurul başkanı olmak için bir düşüncem yoktu. Benim kurul başkanı olmam için teklif geldi. Uşak ve Uşaklı kadınlar için bir şeyler yapma isteğim vardı ama böyle bir görevi hiç düşünmemiştim. Birkaç arkadaşımla görüştüm ve bir günde karar vererek aday olduk” dedi.

Uşak KGK Başkanı Çiftçi, “Bizim birinci kuralımız ekip çalışması. Ben değil biz diyebilecek bir ekip kurup yola çıktık. Ve seçim sonucunda bizim ekip kazandı. Kazandık ama biz bu göreve hazır mıyız? İnsanların, protokolün karşısına çıkacağız, gerekirse kürsüden konuşacağız. Bu nedenle önce kendimizin eğitim alması gerektiğini düşünerek ilk işimiz diksiyon dersi, protokol adabı gibi birçok kurs alarak eğitime kendimizden başladık” diye konuştu.

Özgül Şeker Çiftçi, “Kendimizi hazır hissettikten sonra Uşak’ta kadınlar için ne yapıla bilir konusunda planlamalar yaptık. Kosgeb kursu açtık, sergiler ve seminerler yapıyoruz. Kurumları gezerek daha fazla kadınların iş hayatında yer almasını ve kadınların ayrımcılığa uğramaması konusunda çalışmalar yapıyoruz. Bizi asla cafe köşelerinde kutlama yaparken göremezsiniz. Ekibimizde herkes zaten sözde değil özde iş kadını. O nedenle boşa harcayacak zamanımız yok. Biz Uşaklı kadınların daha iyi koşullarda neler yapabilirler onun arayışı içindeyiz” dedi.