Ana sayfa YAŞAM Tutuğunu koparan bir kadın Şükriye Yenidünya

Tutuğunu koparan bir kadın Şükriye Yenidünya

0

Evli iki erkek, bir kız annesi Anadolu üniversitesi çocuk gelişimi ve sağlık programı mezunu, asker olan eşinin tayin durumundan dolayı farklı şehirlerde ve Eskişehir’de 14 yıl çalıştıktan sonra son tayini memleketi olan Kayseri’ye çıktı.

Emekliliğin ardından Kayseri’ye yerleşme kararı ile YENİDÜNYA KREŞ VE Gündüz Bakım evini çocuk gelişimci kızı Hande YENİDÜNYA ile birlikte açmaya karar verdi. Mesleğine olan saygısı ve çocuk sevgisi ile sevdiği işi yapmak kendisine olan güvenini bir kat daha açığa çıkardı. Amacı çocukların güvenilir ev ortamında ikinci evleri gibi görecekleri YENİDÜNYA kreşte sevgi, hijyen, güvenli bir ortamda eğitim vermeği hedefliyor.25-66 ay arası çocuklara oyunla öğretmenin eğitime katkısı olacağı düşüncesi ile topluma yakışır özgüveni yüksek kendini ifade eden çocukların okul fobisi oluşmadan eğitim hayatına başlamalarını hedefliyor.
Hayvan Sevgisini aşılamak için taa Eskişehir’den “Sen de bir pati sev…” ekibini davet etti.
Onlara Kayseri mutfağından öyle bir masa hazırladı ki sormayın gitsin. Sarmalar, Kayseri’nin en meşhur yemeği “yağlama” ve aşure… Kendi elleriyle hazırlamış Şükriye Hanım, lezzetine de diyecek yok.