Ana sayfa EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ Türk Edebiyatının yaşayan efsanesi Gülten Dayıoğlu Kütahya’da

Türk Edebiyatının yaşayan efsanesi Gülten Dayıoğlu Kütahya’da

0

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Yazarlar ve Şairler Topluluğu ile Rektörlük Türk Dili Bölümü tarafından düzenlenen söyleşi ve imza gününe katılmak üzere Kütahya’ya gelen Kütahyalı Yazar Gülten Dayıoğlu, üniversite öncesi Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İş adamı KUTSO Meclis Başkanı Nafi Güral’i ziyaret etti.

Yapılan ziyaretlerde Ege Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Vekili İhsan Tunçoğlu ile Gültan Dayıoğlu’nun eşi Cevdet Dayıoğlu yer aldı. Ziyaretten mutluluk duyduğunu belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Yaşadığımız yerleri tarihi, kültürü, sanatı, doğal güzellikleri kıymetli kılıyor; ama daha önemlisi yetiştirdiği ve öne çıkardığı insanlar. Evliya Çelebi’den başlayıp ilimde, sanatta, edebiyatta, siyasette ilimizin adını duyurmuş kim varsa biz onlarla da övünüyoruz. Kütahya tarihiyle, kültürüyle, yer altı zenginlikleri ve doğal güzellikleriyle olduğu kadar insan yönünden de gerçekten büyük kişileri çıkarmış bir il. Siz de o isimlerden birisiniz” dedi.

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, “Ziyaretinizden dolayı son derece muştu oldum ve gurur duydum. Sizin gibi değerli bir edebiyatçının yazarın Kütahyalı olması ile her zaman gurur duydum. Başken Saraçoğlu, yazar Gülten Dayıoğlu’na UNESCO projesi hakkında bilgi verdi.
Yazar Gülten Dayıoğlu ise misafirperverliğinden dolayı Belediye Başkanı Kamil Saraçoğluna teşekkür ederek Yaşadıklarım ve Düşlediklerim ile Bir Yaşamış Bir Yazmış adlı kitaplarını hediye etti.

Yazar Gülten Dayıoğlu’nun ziyaretleri arasında İş Adamı Nafi Güral’de vardı. Güral’in OSB’de bulunan fabrikasında ziyaret etti. İş Adamı Nafi Güral, ziyaretten dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “Kütahya’nın yetiştirdiği çok önemli isimlerden birisiniz. Ziyaretinizle beni onurlandırdınız, çok teşekkür ederim” dedi. Gülten Dayıoğlu, “Sizde kendi alanınızda ülkemize çok önemli katkılar yapan bir iş adamısınız. Yaptıklarınızı gururla takip ediyorum” dedikten sonra Nafi Güral adına imzaladığı kitaplarını hediye etti.