Ana sayfa AFYONKARAHİSAR Tiyatro sezonuna hazır olun

Tiyatro sezonuna hazır olun

0

Afyon’u özel tiyatrolarla tanıştıran Cafelife 3. Sezona bomba gibi hazırlanıyor. Bu güne kadar 13 tiyatro oyunun Afyon’da sahneleyen Cafelife yeni sezon için çalışmalara şimdiden başladı.

Cafelife özel gösterimleri adı altında başlayan ve özel tiyatro Afyon’a getiren Ömer Mazi, yeni sezon için çalışmalara erken başladı. Mazi, “Afyon Daha İyisini Hak Ediyor sloganıyla yola çıktık. Ve bu sloganın hakkını vermek için biz elimizden geleni yapıp Afyon’un sosyal ve kültürel hayatına katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Afyon’un genlerinde kültür ve sanat var, sadece üzeri biraz tozlanmış. Bu güne kadar 11 tiyatro ekibini Afyon’a getirdik ve 13 oyun sahnelendi. Beni en çok mutlu eden şey oyundan çıkarken bir sonraki oyun ne zaman diye sormaları” dedi.

İlk gösterim Afyon’da

İki sezonu geride bıraktıklarını belirten Mazi, “2017-2018 ve 2018-2019 sezonlarında toplam 13 oyun sahnelendi. Şimdi sırada 2019-2020 sezonu var. Yaklaşık 100 oyun takip ediyoruz. İçinden anlaştıklarımız var, görüşme halinde olduklarımız var ve yeni hazırlanan oyunların kadrolarını bekliyoruz. Bu sene en az bir oyunun Türkiye’de ilk gösterimini ilk seyirci buluşmasını Afyon’da yapmak istiyoruz. Bu konuda birkaç oyun var, şartlar uyarsa yeni sezonda perde diyecek oyunun ilk seyirci buluşması Prömiyer’ini Afyon’da yapacağız”

Yine komik oyunlar, yine bir birinden ünlü isimlerin Afyon’da olacağını belirten Ömer Mazi, “Afyon her geçen gün tiyatro izleyicisi artıyor. Bu nedenle bu sezon daha fazla oyun Afyon’da olacak. Her zaman olduğu gibi TED Afyon Koleji oyunlarımıza ev sahipliği yapacak. TED Afyon Koleji bizim için sadece bir okul değil TED Kültür Merkezi haline geldi. Başta okul Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Enis Arabacı’ya, Okul Müdürü Hayrattin Balıkçı’ya ve özellikle teknik personele çok teşekkür ederim”

Her oyunca bizi yalnız bırakmayan tiyatro severlere seslenen Ömer Mazi, “Yaz geldi bayramı, tatili bitirin Ekim ayından itibaren yeni oyunlar Afyon’da olmaya başlayacak. Bu sezon çok daha farklı olacak. Ama değişmeyen şey komedi olacak. Bir birinden değerli sanatçıları kadrosunda barındıran oyunlar Afyon’da olacak. Sizler için çok özel bir tiyatro takvimi hazırladık. Ekim’den itibaren programınızı bize göre yapın” diye konuştu.