Ana sayfa EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ THK Tugayında Gurur Günü

THK Tugayında Gurur Günü

0

Türk Hava Kuvvetlerinin er ve erbaş ihtiyacını karşılayan “Türkiye’nintek Hava Er Eğitim Tugayı” olan Kütahya Hava Er Eğitim Tugayında yapılan yemintörenine “heyecan ve gurur” yaşandı.

Türkiye’nin her yerinden Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığına gelen binlerce Mehmetçik, Yedek Subay ve bedelli askerler “bayrak ve silahları üzerine” el basarak ant içtiler.

Tugay Komutanı Tuğgeneral Necati Gündüz törenlerde yaptığı konuşmada: “Vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna gerekirse canlarını vermeye ve şehit olmaya hazır olduklarını adeta haykıran bu kahraman evlatlarımızı tebrik ediyorum. Yeminleri hayırlı olsun. Askerlerimizi yetiştirip bize teslim eden fedakar Ailelerine de teşekkürlerimi ve tebriklerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Komutanın bu konuşması üzerine Askerler hep birlikte “Vatan sana canımız feda” diyerek sloganlarla şehit olmaya hazır olduklarını haykırmaları; yenin törenini izleyen binlerce aile yakınları, protokol mensupları ve davetlilerin duygulandığı gözlendi.

Asker ailelerinden teşekkür

Yemin törenlerine katılan asker Aileleri ise: “Burada evlatlarımızı emin ellere teslim ediyoruz. İçimiz rahat olarak memleketlerimize dönüyoruz. Evlatlarımız devletimizin sağladığı modern konforlu tesislerde kalıyor, eğitimlerini yapıyorlar. Bizzat gözlerimizle görme fırsatı bulduk. Vatanımıza hizmet için mükemmel bir eğitim alıyorlar. Evlatlarımızı kendi evlatları gibi kabul eden Tuğgeneral Necati Gündüz Paşamız ve emeği geçen tüm subay ve Assubaylarımıza şükranlarımızı sunuyoruz” Törenlere  binlerce asker aileleri ve yakınları katılıyor

Necati Gündüz Paşa ve eşi Nuray Gündüz’e teşekkür

Kütahya Muharip Gaziler Derneği Başkanı Şaban Başoğul ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Asım Okat yaptıkları açıklamada şu görüşlere yer verdiler: “Tuğgeneral Necati Gündüz Paşamız ve Eşi Nuray Gündüz’e  Kütahya’mıza olan sosyal, kültürel, ekonomik, tanıtım ve turizm yönünde katkılarından ve bilhassa Şehit Ailelerine ve Gazilerimize olan desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi ve tebrikerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştular.