Ana sayfa AFYONKARAHİSAR TED Afyon Kolejinde Açık Sınıf etkinliği

TED Afyon Kolejinde Açık Sınıf etkinliği

0

Okulların kapanmasına sayılı günler kala sınıf etkinlikleri peş peşe yapılmaya başlandı. Afyon’un ilk Özel Kolejlerinin başında yer alan TED Afyon Koleji 3 A sınıfı öğretmenleri Zehra Dönmez ve öğrencilerinin açık sınıf uygulamasına velileri de katıldı.

TED Afyon Koleji son dersten sonra 3 A sınıfının tatlı telaşı başladı. Sinema salonun bulunduğu kat koridoru adeta bir fuar alanına dönüştü. Öğrenciler velilerinin de desteği ile Türkiye’nin farklı bölgelerinin yöresel özelliklerini ön plana çıkartan yiyecek, el sanatı ve hediyelikler hazırlamışlar.

Okulun koridorunda hazırladıkları stantlarda sergileyerek tanıtım yaptılar. Koridor tam anlamıyla bir fuar alanına dönüşmüştü. Her stantta öğrenciler velileri ile birlikte yaptıkları tanıtımla göz doldurdular. Koridorda yapılan tanıtımlardan sonra ise sinema salonunda öğrencilerin hazırladıkları slayt sunumu veliler tarafından çok beğenildi.

Sınıf Öğretmeni Zehra Dönmez, “Çocuklarımla farklı ve güzel bir etkinlik yapmak istedim. Ülkemizin güzel coğrafyasında yetişen meyveler, el sanatları ve kültürel özelliklerini yaşayarak anlatmak ve sunmak istedik. Bu dersimize velilerimizi de dahil ederek güzel bir etkinlik olmasını istedim. Çocuklarıma çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.