Ana sayfa YAŞAM Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Afyon’da

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Afyon’da

0

İzmirli bir tarih öğretmeninin 5 yıl önce başlattığı “Süslü Kadınlar” bisiklet turu, adım adım Türkiye’ye yayılmaya devam ediyor. Bu sene aralarında Afyon’un da olduğu 50 şehirde yapılacak olan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu şimdide yurt dışına açılmaya hazırlanıyor.

Özel bir okulda tarih öğretmeni olarak çalışan Sema Gür’ün 38 yaşında tanıştığı bisikletiyle çıktığı tur, son 5 yıldır yüzlerce “süslü kadın”ın Dünya Otomobilsiz Kentler Günü olan 23 Eylül’de düzenleniyor. Geçen yıl Eskişehir’de yapılan Süslü Kadınlar Bisiklet Turuna katılan Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği AFİKAD’ın girişimleri ile 23 Eylül’de Afyon’da da yapılacak.

Dünya otomobilsiz kentler günü olan 23 Eylül’de saat 14.30’da Anıtpark’ta başlayacak olan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Akarçay’da son bulacak. Daha çok kadının bisiklet binmesini amaçlayan etkinlik farkındalık yaratarak trafikte bisiklet kullananlara da yer açmalarını sağlamak için başlayan bir etkinlik yurt geneline yayıldı. Şimdi ise dünyanın birçok yerinde aynı konsepte yapılmaya başlanıyor.