Ana sayfa YAŞAM Side Mazi gümüş madalya ile döndü

Side Mazi gümüş madalya ile döndü

0

TTF tarafından yapılan 10-12-14 Yaş Oyuncu Gelişim Kampları’nın ilki, 6-9 Nisan tarihleri arasında Antalya Manavgat’taki Ali Bey Club tesislerinde yapıldı. Afyonlu tenisçi Side Mazi Turnuvadan gümüş madalya ile döndü.

Türkiye Tenis Federasyonu geleceğin milli tenisçilerinin alt yapısını oluşturmak amacıyla düzenlediği gelişim kampı ve hafta sonu turnuvasına İstanbul, Ankara, İzmir, Kıbrıs, Adana gibi Türkiye’nin her tarafından genç tenisçileri buluşturdu. Milli takım hocaları ile antrenmana çıkan sporcular öğleden sonra ise turnuva maçlarına çıktılar.

Gelişim kampına katılan sporcuları Türkiye-İsveç Davis Cup serisi maçlarını izleme şansıda buldular. Kampta 4×4 Hafta Sonu Turnuvasında Afyon’u temsil eden Side Mazi gurup maçlarının tamamını kazanarak finale adını yazdırdı. Final maçında Ankaralı rakibine yenilerek gümüş madalya aldı.

Gelişim kampı ile aynı zamana denk gelen Türkiye-İsveç Davis Cup maçlarını izleme fırsatı bulan Side Mazi, Erkek Tenis Milli Takımı oyuncular Marsel İlhan, M.Can İlkel, Anıl Yüksel ve Altuğ Çelikbilek ile tanışarak birlikte fotoğraf çektirdi. Turnuva ve kamp tamamlandıktan sonra Mazi, Manavgat ve Antalya Kaleiçi’nde mini bir tatil yaptı.