Ana sayfa YAŞAM Sende bir pati sev Atatürk ilkokulunda

Sende bir pati sev Atatürk ilkokulunda

0

Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün, çocuklara hayvan sevgisini aşılamak üzere ‘Sen de Bir Pati Sev’ projesi kapsamında yürüttüğü çalışmalar kapsamında Afyon’a geldiler.

IDEAS Ajansın organize ettiği “Sende Bir Pati Sev” Atatürk İlkokulu anasınıfı ve 1. Sınıf öğrencileri ile buluştu. Eskişehir’de binlerce öğrenciye ulaşarak eğitim çalışması yürüten Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Ankara, İzmir, Kocaeli gibi şehirlerden sonra Afyonlu öğrencilerle buluştu.

Veteriner İşleri Müdürü Yusuf Selek, Veteriner Hekim Cem Köse, ve Doğal Yaşam Merkezi personeli Canan Aktaş, Selma Ebru Kaya ve Gülseren Şenyüzlü katıldı. Tepebaşı Belediyesi ekipleri tarafından çocuklara yönelik düzenlenen eğitim çalışmaları kapsamında çocuklara sokak hayvanları ve evcil hayvanların bakımı ile ilgili temel bilgilerden oluşan sunumlar da yapılıyor. Çocukların konuyu pekiştirmesini kolaylaştırmak amacıyla Doğal Yaşam Merkezi’nden götürülen kedi, köpek ve tavşanlar çocuklardan yoğun ilgi görürken eğitim sonrası minik öğrencilere çeşitli hediyeler ve teşekkür belgesi de veriliyor.