Ana sayfa YAŞAM Şampiyon tenisçiler kupalarını vali Tutulmaz’dan aldılar

Şampiyon tenisçiler kupalarını vali Tutulmaz’dan aldılar

0

Zafer Haftası Tenis Turnuvasında dereceye giren tenisçilere kupaları ATSO oyunları öncesinde Afyon Valisi Mustafa Tutulmaz tarafından verildi.

Geleneksel hale gelen Zafer Haftası Tenis turnuvasına Afyon Gençlik Spor ve FSM tenisçilerinden oluşan yaklaşık 50 tenisçi katıldı. Kendi yaş guruplarında eleme usulü yapılan Zafer Kupasında ilk sırada yer alan tenisçilere kupaları her yıl zafer haftasında veriliyordu. Bu sene kutlamaları organize eden Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş’ın kupa törenini iptal etmesiyle sporcular ve aileleri şok yaşadılar.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş, “Kupa alma töreni kargaşa yaratıyor. Bu nedenle sporculara verilecek olan kupa törenini iptal ediyorum” açıklamasıyla neye uğradığını şaşırdılar. Krizi Afyon Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Kocabıçak çözdü. ATSO Oyunları öncesinde tenisçilerin kupa almasını organize etti.

Turnuvaya katılan tenisçilerden 9 yaş erkeklerde Mirza Koyuncu, 9 yaş kızlarda Yağmur Takmaz, 10 yaş kızlarda Bilge Şahin, 12 yaş kızlarda Side Mazi, büyük kızlarda Sueda Araç ve büyük erkeklerde Lokman Araç şampiyon olarak kupa almaya hak kazandılar. Kupaları Vali Mustafa Tutulmaz tarafından verildi.

Vali Mustafa Tutulmaz, tenisçilere kupalarını verirken tek tek öperek tebrik etti. Tutulmaz, “Zor bir sporu yaptığınız ve kupa kazanmaya hak kazandığınız için hepinizi kutluyorum. Dilerim sizleri milli takımda ve uluslar arası turnuvalarda kupa alırken görürüz” dedi. Kupalarını alan sporcular hocalarına koştular. 10 yaş kızlar şampiyonu Bilge Şahin ve 12 yaş kızlar şampiyonu Side Mazi tenis hocası Süleyman Demirkan’a koştular.