Ana sayfa YAŞAM NG HOTELS’e uluslararası 2 ödül birden

NG HOTELS’e uluslararası 2 ödül birden

0

Dünyanın en prestijli turizm ödülleri arasında yer alan World Luxury Spa Awards 2017’de, bu yıl ilk kez aday olan NG Afyon Aliva Spa “Avrupa’nın En Lüks Termal Spa’sı” ödülüne, NG Sapanca Aliva Spa ise ülke çapında “En Lüks Resort Spa” ödülüne layık görüldü.

Turizm sektörünün öncü markası NG Hotels, NG Sapanca ve NG Afyon’da sunduğu hizmetlerle, otel misafirlerinin ve turizm sektörü profesyonellerinin oylarıyla belirlenen, 2017 World Luxury SPA Awards’da iki ödüle birden layık görüldü.

22 Temmuz 2017’de Vietnam, Marriott Hanoi’de gerçekleşen ödül törenine dünyanın dört bir yanından yoğun katılım oldu. World Luxury Spa Awards tarafından üçüncü kez verilen “En Lüks Resort Spa” ödülünü NG Sapanca adına NG Sapanca Genel Müdürü Tezcan Özdemir alırken, NG Afyon adına “Avrupa’nın En Lüks Termal Spa’sı” ödülünü, NG Afyon Genel Müdürü Cenker Yılmaz adı.

Muhteşem doğası içerisinde, benzersiz bir Spa deneyimi yaşatan NG Sapanca, geniş ve el değmemiş bir alanda, her biri kayıt altına alınmış binlerce ağacın yükseldiği bir ormanın kalbinde üstün hizmet anlayışını sürdürüyor. Termali lüksle harmanlayarak “termal wellness” konseptiyle hizmet veren, NG Afyon ise termal suların şifalı etkisiyle misafirlerine bedensel ve ruhsal olarak yenilenme şansı veriyor.

NG Hotels ödüle doymuyor
Türk turizmine yepyeni bir hizmet yaklaşımı kazandırmak amacıyla 2012 yılında NG Hotels markasıyla çalışmalarını sürdürmeye başlayan grubun ilk 5 yıldızlı oteli 2008 yılında Sapanca’da açılan NG Sapanca Wellness & Convention. NG Hotels burada sunduğu üstün hizmet kalitesine, donanımlı personele ve fiziki koşullarına yaptığı yatırımlarla 8 kalite belgesini birden almaya hak kazandı ve Türkiye’de 8 farklı kalite belgesine sahip 5 yıldızlı ilk otel konumuna ulaştı. NG Sapanca aynı zamanda ulusal ve uluslar arası pek çok ödülün de sahibi. Dünyanın en prestijli turizm ödüllerinden ‘World Luxury Hotel Awards – Spa’ yarışmasında Dünya kategorisinde Türkiye’den ödüle layık görülen tek otel olma ünvanını kazandı. Son olarak Dünyanın en prestijli turizm ödülleri arasında başı çeken World Luxury Hotel Awards, 2016’da, “En Lüks Doğa Oteli” ödülünün ve seyahat tutkunu milyonlarca kişi tarafından puanlanan ve turizm alanının en prestijli ödüllerinden biri olarak bilinen “TripAdvisor Mükemmellik Sertifikası ödülünün sahibi oldu.

Türkiye’nin yükselen otel zinciri markası NG Hotels, yakaladığı başarıların da vermiş olduğu destek ve ulusal bir zincir haline gelme hedefiyle yatırımlarına devam ediyor. Zincirin ikinci halkası olan NG Afyon Wellness & Convention 2012 yılı Haziran ayında hizmete girdi. Kısa zamanda başarıya ulaşan NG Afyon, Türkiye’nin En Başarılı Turizm Yatırımları Araştırması’nda En İyi Sağlık Turizmi İşletmesi olarak seçildi. Türkiye’de 8 kalite belgesine birden sahip tek termal otel olan NG Afyon, Skalite tarafından 2014 yılında En İyi Spa Oteli’de oldu. Ardından bir sene sonra ise Otel Puan Ödüllerinde “En İyi Termal Tesis” olarak birincilik sırasına oturdu. NG Hotels şimdi de kongre turizmine yönelik İstanbul Marriott West ile İstanbul’da 2019’da kapılarını açmayı hedefliyor.