Ana sayfa AFYONKARAHİSAR Mustafa Civan ve öğrencileri Anıtkabir’de

Mustafa Civan ve öğrencileri Anıtkabir’de

267
0

Atatürk ilkokulu 4 B sınıfı öğretmeni Mustafa Civan, öğrencileri ve velileri ile birlikte Anıtkabir’e giderek Ata’nın Mozolesine çelenk koydular.

Bun sene mezun olacak olan 4 B sınıfı öğrencileri için öğretmenleri Mustafa Civan’dan unutulmaz bir Ankara gezisi yapıldı. Gün doğmadan yola çıkan Mustafa Civan ve öğrencilerinin ilk durağı 1. Türkiye Büyük Millet Meclisi oldu. Sobayla ısıtılan, okul sıralarından oluşan milletvekilleri sıralarını ve çevre kahvelerden getirilen lambalarla aydınlanmasını dinlendiler.

Daha sonra 2. meclise giden Mustafa Civan’ın öğrencileri meclis salonunu ve başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere önemli kişilerin kıyafetleri ve eşyalarının bulunduğu odaları gezdiler. 2. Meclisten sonra rotayı Anıtkabir’e çeviren 4 B sınıfı resmi tören yaptı.

Anıtkabir’e Aslanlı yoldan giren Mustafa Civan ve öğrencileri Ana avluya geldiklerinde Anıtkabir’in ihtişamından çok etkilendiler. Resmi tören için yerini alan 4 B sınıfı çelenk sunumu için askerlerin eşliğinde Anıtkabir’in merdivenlerinden çıktılar. Mozolenin olduğu bölümde yüzlerce kişi arasından gurla öğretmenleri Mustafa Civan’ın arkasından yürüyen 4 B sınıfı öğrencileri saygı duruşu için yerlerini aldılar.

Sınıf Öğretmeni Mustafa Civan çelengi askerlerin eşliğinde Mozoleye bıraktıktan sonra saygı duruşunda bulundular. Anıtkabir’den anı defterini imzalamak için müze bölümüne geçen Mustafa Civan ve öğrencileri imza töreninden sonra müze bölümünü gezdiler. Anıtkabir avlusunda kep ve cübbelerini giyen 4 B sınıfı erken mezuniyet sevinci yaşadılar.