Ana sayfa YAŞAM Mengen’in yıldızı Uşak oldu

Mengen’in yıldızı Uşak oldu

0

Her yıl geleneksel olarak Bolu Mengen’de düzenlenen Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali’nin bu yıl 32.’si gerçekleştirildi. 63 ilin stantlarının yer aldığı ve yöresel yemeklerin tanıtıldığı festivale, Uşak’ı temsilen UŞAPADER(Uşak Aşçılar ve Pastacılar Derneği) 12 kişilik ekibi ile katıldı.

Ekipte Dernek Başkanı ve Uşak’ın ünlü ustası Fatih Demir, Dernek Başkan Yardımcısı Gürhan Solmaz’da yer aldı. Festival kapsamında Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın desteği ile Bolu Mengen’e götürülen Çorba Çeşmesi, yetkililerden büyük ilgi görerek tam not aldı. Uşak standına ziyarette bulunan Bolu Valisi Aydın Baruş ve Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut’a Meşhur Uşak Tarhanası ikram edildi.

Uşak Tarhanası tadına bakan tüm protokol üyelerinden ve katılım sağlayan misafirlerden tam not alırken, festivalde de Çorba Çeşmesi ile ilgi odağı oldu. 32. Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali’nde aynı zamanda Tarhana Rekoru da kırıldı. Yaklaşık 20.000 kişiye ikram edilen Tarhana çorbası, miktarı ile bu alandaki rekorunda sahibi oldu. Aynı zamanda bazı otel işletmecilerinin de Uşak Tarhanasını otellerinde kullanmak üzere istekli olduğu ve UŞAPADER Başkanı Fatih Demir’den bilgi aldığı öğrenildi.