Ana sayfa FOTO GALERİ Mayıs ayı festival ayı oldu

Mayıs ayı festival ayı oldu

0

Afyon’un en önemli iki festivali 16. Klasik Müzik Festivali ve 17. Caz festivali ilk kez aynı ay içinde yapıldı. Afyon’da Mayıs ayı festival ayı oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Afyonkarahisar Belediyesi ve NG Afyon’un katkılarıyla bu yıl 16. sı düzenlenen Klasik Müzik Festivali NGAfyon Termal Otel’de yapıldı. Açılışa Vali Aziz Yıldırım, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır ve müzikseverler katıldı.

Festivalin Sanat Yönetmeni Hüseyin Başkadem, Klasik Müzik Festivali’ni Afyon’da 16.sını düzenlemekten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Festivale destek olan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’ya, Vali Aziz Yıldırım’a, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a, İşadamı Nafi Güral’a ve tüm firmalara ayrıca teşekkürler etti.

FESTİVAL ŞEHRİMİZİN BİR BAŞARISIDIR
Afyonkarahisar Belediyesi’nin bu yıl festivale ciddi bir katkı sağladığını ifade eden Başkan Çoban; “Büyükşehirlerde bile bu denli başarıyı görmek mümkün değildir. Ünlü gazeteciler, büyük gazete ve televizyonlar bu faaliyeti kimisi canlı yayınlıyor, kimisi çok geniş yer veriyor. Köşe yazarlarımız yazılarında bu konuya değiniyor ve yine ülkemizin sanatıyla ilgili görüş bildiren sanat çevreleri de bu konuda çok güzel şeyler yazıyorlar. Bu da bence şehrimizin bir başarısıdır” dedi.

Her yıl olduğu gibi Klasik Müzik festivaline Türk sanatçıların yanı sıra Prag’lı sanatçılar renk kattı. NGAfyon lobisinde yapılan konserlere Afyonlu sanatseverler kadar otelde konaklayan müşterilerde büyük ilgi gösterdi. Festival Sanat Yönetmeni Hüseyin Başkadem, festivale destek verenlere plaket verdi. Cafelife Dergisi adına Genel Yayın Yönetmeni Ömer Mazi aldı.

Klasik müzik festivalinden sadece 2 hafta sonra Caz Festivali yine sanatseverleri NG Afyon’a topladı. Yerli ve yabancı bir birinden değerli onlarca sanatçının konserleri büyük bir ilgiyle takip edildi. Caz festivalinin kapanış konserinde sahneye çıkan Luxus’un Anadolu türkülerini caz tarzında söylemesi müzikseverler tarafından ayakta alkışlandı.