Ana sayfa EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ KSBÜ Rektör Kavuncu ve Çekirdekçi’ye Cafelife ziyareti

KSBÜ Rektör Kavuncu ve Çekirdekçi’ye Cafelife ziyareti

0

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Vural Kavuncu ve Rektör Yardımcısı ve Dekan Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi’ye Cafelife Genel Yayın Yönetmeni Ömer Mazi ve Cafelife Kütahya temsilcisi gazeteci yazar İhsan Tunçoğlu ile ziyaret etti.

Daha önce Afyon Kocatepe Üniversitesinde görev yapan Prof Dr. Vural Kavuncu ve Prof Dr. Ahmet Çekirdekçi, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinin kurulmasıyla Kütahya’da buluştular. Prof Dr. Kavuncu KSBÜ Kurucu Rektörü olurken, rektör yardımcılığı için ilk düşündüğü isimlerden biri kalp damar cerrahı Prof Dr. Ahmet Çekirdekçi oldu. İki eski dost yılar sonra Kütahya’da buluştu.

Cafelife Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ömer Mazi ve Kütahya temsilcisi İhsan Tunçoğlu, Kavuncu ve Çekirdekçiyi ziyaret ederek sağlık turizmi ve Afyon ve Kütahya üzerine konuştular. Kavuncu, “Afyon ve Kütahya bir birine rakip değil partner olmalı. İki il birçok alanda ortak çalışma yapmadıktan sonra başarılı olması beklenemez. Ortak akıl ve ortak projeler üretilmeli” dedi.