Ana sayfa AFYONKARAHİSAR Kına Afyon’da Düğün Bursa’da Elif Özerdem & Mertcan Yüzgeç

Kına Afyon’da Düğün Bursa’da Elif Özerdem & Mertcan Yüzgeç

0

Afyon’un ünü sigortacılarından ve siyasetçi iş adamı Bekir Özerdem’in kız kardeşi Elif Özerdem ile Bursalı Yılmaz ve Aynur Yüzgeç’in oğlu Mertcan Yüzgeç için Afyon’da kına, Bursa’da yapılan düğünle dünya evine girdiler.

Merhum Çetin ve Nazmiye Özerdem’in Bekir, Alaattin ve Sabri Özerdem’den sonra ailenin 4. Ve tek kızı olan Elif Özerdem Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde sınıf arkadaşı olan Bursalı Mertcan Yüzgeç’in okul arkadaşlıkları hayat arkadaşlığına dönüştü. Elif ve Mertcan evlenmeye karar verince Bursa’dan Afyon’a kız istemeye geldiler.

Özerdem ailesinin gözdesi ve tek kızları Elif’i öyle kolay kolay vermeye niyetleri yoktur. Kız evi naz evi derler ya. Ailenin en büyüğü olan Bekir Özerdem, işi biraz yokuşa sürse de damat tarafı geri adım atmaya niyetli değildir. Damadın babası Yılmaz Yüzgeç her isteğe peki diye cevap veriyor. Bekir Özerdem’in yaptığı nazlar işe yaramayınca verdik gitti demek zorunda kalıyor.

Kız isteme yapıldıktan sonra söz yüzükleri takıldı ve 31 Mart’ta nişan yapıldı. Nişandan 5 ay sonra düğün yapmak için hazırlıklar yapılmaya başlandı. 30 Ağustos Zafer Bayramı gecesi Afyon İkbal Otelde yapılan kına gecesi adeta düğün gibi oldu. Damat Mertcan’ın aile yakınları katılırken Elif Özerdem’in aile yakınlarının yanı sıra arkadaşları onlarca davetli katıldı.

Düğünü aratmayan kına gecesinde Özerdem ailesinin keyfine diyecek yoktu. Başta, Bekir Özerdem olmak üzere herkes nişanın keyfini çıkartıyorlardı. Elif Özerdem özel kına kıyafetleri içinde arkadaşları ile uzun süre dans edip eğlendi. Mercan Yüzceç ve Elif Özerdem’i pistte yalnız bırakmayan Bekir Özerdem ve eşi Sultan Özerdem ile dans ederek eşlik etti.

Afyon’da yapılan kına gecesinden sonra Bursa’da yapılan muhteşem düğüne Yüzgeç ve Özerdem aileleri, gelin ve damadın arkadaşları ve davetlilerden oluşan yüzlerce kişi katıldı. Gelin ve damat davetlilerin alkışları ile salona girdikten sonra ilk danslarını yaptılar. Yapılan ilk dansın ardından nikah işlemi yapıldı. Damadın nikah şahitliğini amcası Harun Yüzgeç yaparken Elif Özerdem’in nikah şahitliğini ise Bursa MHP İl Başkanı Kurtuluş Coşkun yaptı.