Ana sayfa YAŞAM İş Kadınları KİKDER’de buluştu

İş Kadınları KİKDER’de buluştu

0

Kütahya İş Kadınları Derneği (KİKDER) ziyaret ederek dernek başkanı Aygül Gezer ve yönetimde yer alan üyeler Sermin Özkara ve Betül Uluca’dan Cafelife dergisi okurları için bilgi aldık.

Kütahya Yenidoğan Mahallesi Çetin Sokakta bulunan dernek binasında Aygül Gezer ile dernek yönetiminden Sermin Özkara ve Betül Uluca Cafelife ekibini karşıladı. Cafelife adına Genel Yayın Yönetmeni Ömer Mazi, Görsel Yönetmen Ulaş Çoban ve Kütahya Temsilcisi Birol Uğur, KİKDER’i ziyaret ederek dernek hakkında bilgi aldı.

Dernek Başkanı Aygül Gezer, “Kütahya İş Kadınları Derneği KİKDER 3 yıl önce 7 arkadaşımla birlikte kurduk. Bu gün 22 üyesi olan çalışan kadınların bir araya gelerek dayanışma, yardımlaşma ve birlikte hareket ederek iş kadınlarının önce işlerini korumalarını, sonra işlerini geliştirmeleri için onlara yol haritası çizmeye çalışacağız” dedi.

Gezer, “Önce ne yapacak bu kadınlar diye biraz uzaktan baktılar, sonra bize yaklaşmaya başladılar. Bizim amacmız Kütahya, Afyon, Uşak ile birlikte bir bölgesel kadın platformu oluşturmak istiyoruz. Zafer Bölgesi kadınları ve iş dernekleri olarak bir çatı altında toplanmak ve bölge iş kadınlarının sesinin daha gür çıkmasını sağlamak istiyoruz. Bu konuda bölgemizde bulunan derneklerle iş birliği halindeyiz” diye konuştu.

Zafersifed
Kütahya, Afyon, Manisa ve Uşak olarak bölgesel birliktelik için Zafer Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu kurduklarını belirten Aygül Gezer, “Kalkınma Ajansı olan yerlerde bölgesel bir Federasyon kuruluyor. Bu federasyonu biz kurduk ve hızla bölgemizde bulunan iş kadınları dernekleri ile irtibata geçtik. Türkiye’de 26 Kalkınma ajansı var. Bu da 26 federasyon demek. 26 federasyondan 24 tanesi kuruldu ve Türkiye’de tek kadın Federasyon Başkanı benim” dedi.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz