Ana sayfa YAŞAM İpek Özteke’nin çocukluk hayali gerçek oldu

İpek Özteke’nin çocukluk hayali gerçek oldu

0

Afyon’un ünlü eczacılarından Sabri Özteke’nin kızı İpek Özteke babasının izinden giderek kendi eczanesini açtı.

Afyon Eczacılar Odası Başkanlığı da yapan 33 yıllık eczacı Sabri Özteke’nin kızı İpek Özteke Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirerek ParkHayat Hastanesi karşısında İpek Eczanesini açtı. Özteke, “Eczacılık benim çocukluk hayalimdi. Hayalimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum” dedi.

Özteke, “Babamın eczanesinde büyüdük. Abim İhsan Özteke 2012 yılında kendi ecza deposunu kurarak baba mesleğini devam ettirdi. Bende tek yapmak istediğim meslek eczacılıktı. 2011 yılında Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesine giderek eğitimime başladım ve bu sene mezun olduktan sonra kendi eczanemi açtım” diye konuştu.

Sabri Özteke gibi bir babam olduğu için çok şanslıyım diyen İpek Özteke, “Afyon’da bulunan eczacılar arasında önemli bir yere sahip ve yıllarca eczacılar odası başkanlığı yaptı. Bizimde çocukluğumuzun büyük bir kısmı eczanede geçti. Hayalim her zaman babam gibi kendi eczanemi açmaktı. Eğitimimi tamamladıktan sonra babamın izinden yürümeye başladım. Üniversite tercihimde eczacılık dışında başka bir tercih yapmadım” dedi.