Ana sayfa YAŞAM Hülya Koçyiğit Kütahyalı hayranları ile buluştu

Hülya Koçyiğit Kütahyalı hayranları ile buluştu

0

Kütahya Belediyesi tarafından sanat ve kültür etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen Cansu Canan ile buluşmalar etkinliğine bu ay Türk sinemasının dev sanatçısı Hülya Koçyiğit konuk oldu.

Program yapımcısı ve sunucusu Cansu Canan’ın sorularını yanıtlayan sanatçı Hülya Koçyiğit Yeşilçam anılarının yanı sıra aile, ekonomi ve siyaset ile ilgili sorulara da açıklıkla cevap verdi. Sanatçı Hülya Koçyiğit, sanat ve siyasetin halk için yapıldığını, ikisinin ayrılmaz birer parça olduğunu ifade etti.

Hülya Koçyiğit, Kütahya Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Cansu Canan ile buluşmalar’ isimli etkinliğe konuşmacı olarak katıldı. Türkiye’de ‘muhalif’ kavramlarının karıştırıldığını belirten Koçyiğit, “Biz sanatçılar topluma ayna tutarız. Toplumu tanımak ve onu anlamak ve onu anlatabilmek. Bu siyasetin bizatihi kendisi. Sanat siyasetin içinde. Siyaset sanatın içinde. ayrılmaz bir parça. Her ikisi de halk için. Muhalif olmak derken günümüzde bazı kavramlar farklı farklı değerlendiriliyor” dedi.

Ünlü oyuncu sözlerini şöyle sürdürdü: Muhalif dendiğinde benim aklıma şu geliyor. Ben ülkeme karşı olumsuz bir şey gördüğümüz zaman ona muhalefet ederim. Karşı dururum veya bir fikrim varsa onu açıklarım. Gördüğüm yönetimin veya yaşamımın için bazı aksayan bir şey varsa yaptığım eserlerle gündeme taşır ve ortaya çıkarmaya çalışırım. Muhalefet sadece karalamak, kötülemek veya hakaret etmek değil. Muhalefet gerçek anlamda yürürlükte olan şeye karşı bir başka fikriniz varsa, daha iyi olacağını söylerseniz zaten muhalefet etmiş olursunuz.