Ana sayfa RÖPORTAJ Gönül Sünnetçioğlu & Ayşe Dönerce

Gönül Sünnetçioğlu & Ayşe Dönerce

0

Bu kadar mı güzel, Bu kadar mı yakın olabilir iki çalışkan kadın… Psikiyatrist Uzman Doktor Gönül Sünnetçioğlu ve Uzman Klinik Doktor Psikolog Ayşe Dönerce. Veee kim demiş iki kadın birlikte uyum içinde çalışamaz diye…

Sıcacık gülüşle karşıladılar bizi iki güzel kadın. Zevkle döşenmişti daire, hayranlıkla oturdum koltuğa. Ardından kahvelerimiz geldi ve başladık konuşmaya… İki güzel kadın anlattı;biz dinledik.
“Aynı hastanede çalışıyorduk ve çok güzel bir uyum yakaladık. Mesleki olarak da bir gönül bağı oluştu aramızda.” diyor Gönül Hanım..
Ayşe Hanım araya giriyor hemen: “Hastanede yönetimsel sorunlar vardı; ama Gönül Hanımla çalışmak bana çok iyi geldiğini için devam ettik. Sonrasında Gönül Hanıma dedim ki biz birlikte bir şeyler yapalım, kendi yerimizi açalım.
Gönül Hanım, o dönemde şunu mu yapsak böylemi idare etsek gibi karar verme aşaması yaşadı. Daha sonra bir gün, beni aradı:’ Hadi Ayşe, iş yerini açalım dedi, açmaya karar verdik ve başladık. “
“Şimdiki gençler çok dinamik, benim gözlemlediğim bir şey bu. Hep ileriye giden yaklaşımları var. Ben Ayşe’de bunu gördüm. Öğrenmeye çok açık, çok kısa sürede çok hızlı bir seyir izlediğini fark ettim.
Biz hastalarımızı, danışanlarımızı güvenebileceğimiz insanlara emanet ederiz. Gelen hasta Ayşe’yi tanımıyor bana geliyor, soruyor. Beni tanıyor hastalarımızın pek çoğu; çünkü yıllardır bu meslekteyim. Ayşe genç olduğu için onu tanımıyorlar. Onlara diyorum ki genç, dinamik ve yenilikçi. Öğrenmeye çok açık ve hastalarımız da beni onaylayarak Ayşe’ ye olumlu yaklaşıyorlar.
Biz bir potansiyel yakaladık birlikte. Bizde bir artı bir, iki olmadı; dört oldu. Onu fark ettik. O zaman dedik bu bizim için doğru karar.
Tecrübe ve gençlik bir araya geldiği zaman çok güzel şeyler yaratıyor. Ben Ayşe’de bunu görüyorum. Bakıyorum bazen benim düşünemediğim şeyleri düşünüyor. Evet, benim tecrübem var. Doğal olarak daha bilgiliyim, otuz yılın üstünde bu meslekteyim. Ama onun öğrenme azmi ve yenilikçi dinamizmi burayı bir çıta daha yükseltiyor.
Ve bu bizim için doğru karardı. Birlikte olmamızın bize sağladığı çok büyük artılar var. “ diyor Ayşe Hanıma gülümseyen gözlerle bakan Gönül Hanım…