Ana sayfa YAŞAM Eskişehir ASP Gençlik ve Spor Kulübü 3. lige çıktı

Eskişehir ASP Gençlik ve Spor Kulübü 3. lige çıktı

0

Kastamonu Atatürk Spor Salonu’nda 13-15 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen yarışmaların sonucunda Eskişehir (Aile Sosyal Politikalar) ASP Gençlik ve Spor Kulübü dördüncü olarak 3. Lige çıkmayı hak etti.

Erkeklerde 32, kadınlarda 17, toplamda 49 takımın katıldığı ve 3 gün süren müsabakalarda kulübün antrenörlüğünü, aynı zamanda masa tenisi oyuncusu da olan Rauf Şangar yaptı.

Elde edilen başarının Eskisehir masa tenisi adına büyük bir başarı olduğunu ifade eden Eskişehir Masa Tenisi İl Spor Temsilcisi Hasan Aktaş şunları kaydetti:

“Eskişehir’in uzun yıllar sonra ligde temsil edilecek bir takımın olması, gelecek adına bizleri umutlandırdı. Şehrimizde Büyükler, gençler, yıldızlar ve minikler kategorisinde Okul ve kulüp takımları olarak mücadele edilmektedir. Profesyonel bir takımımızın olması alttan gelen gençlerimize örnek olacaktır.
Biz çocuklarımıza masa tenisi ile odaklanma, anında karar verebilme, takım çalışması, sevgi ve saygılı olmalarını öğretiyoruz. Bizim sporumuz kapalı spor salonlarında oynandığı için sakatlık gibi problemler de olmuyor. Bunun yanı sıra çocukların duyduğu takdir, sosyal hayatlarında daha mutlu ve verimli olmalarına sebep oluyor.
Bu nedenle Herkes tarafından bilinen ve sevilen bu branşımızın 3. Ligde temsil edilmesi gönül veren herkesi de sevindirdi.
Aile Sosyal Politikalar ASP Takımının kurulmasında ve her safhasında emeği geçen Alaattin Doğan’a, antrenör ve oyuncu olan Rauf Şangar hocamıza, kulüp yönetimine, oyuncularına ve tüm ekibi kutlar, başarılarının devamını dilerim.”