Ana sayfa YAŞAM Doktorlar kozlarını ringde paylaştı

Doktorlar kozlarını ringde paylaştı

0

Antalya Belek’te yapılan 2. Genç Endoskopistler platformu sempozyumunda Afyonlu, Eskişehirli ve Kütahyalı kadın doktorlar kozlarını ringde paylaştılar.

Tatil cenneti Antalya Belekte bir otelde yapılan sempozyumda bilimsel söyleşilerin dışında sosyal aktivitelerle stres atan doktorların en dikkat çeken organizasyonu boks maçı yapmaları oldu. Mavi bornozlu Afyonlu Op. Dr. Yeksin Helvacıoğlu ile Kırmızı bornozlu Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Doğum Uzmanı Doc. Dr. Beril Yüksel’in maçı izleyenleri kahkahaya boğdu. İlk kez boks eldivenleri taktıklarını söyleyen başarılı doktorlar, “Böyle bir tecrübe hiç yaşamamıştık” dediler.

Afyon ve Kütahyalı doktorların boks maçının hakemliklerini ise Dumlupınar Üniversitesi Kadın Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ali Seven ile Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Alev Özdemir Karabağ oldu. Karabağ, maç öncesi, “Hanımlar temiz bir maç çıkarmanızı istiyorum. Spor kurallarına uyduğunuz kadar hekimlik yeminine de sadık kalmanızı istiyorum. Daha önemlisi bir kadın olduğunuzu unutmayın ve kibarlığı elden bırakmayın” dedi.

Boks maçı öncesi seminerlerden sonra doktorlar arası en hızlı dikiş dikme ve düğüm atma yarışması yapıldı. Onlarca doktor arasından en hızlı dikiş diken ve düğüm atan kişi Afyonlu Op. Dr. Yeksin Helvacıoğlu ile Kütahyalı Doç. Dr. Beril Yüksel oldu. Günün şampiyonunu ise boks maçı belirleyecekti. 3 dakika süren maçın galibi çıkmayınca hakemler her iki doktoru da birinci ilan etti.