Ana sayfa KÜLTÜR-SANAT BŞT’den “Yaşar ne yaşar ne yaşamaz”

BŞT’den “Yaşar ne yaşar ne yaşamaz”

0

Afyon Belediyesi Şehir Tiyatrosu sezonun ikinci oyunu olan Aziz Nesin’in unutulmaz oyunu “Yaşar ne yaşar ne yaşamaz” ile perdeleri kapattı.

Sanat Yönetmeni Hasan H. Elmas yönetiminde “Yaşar Ne yaşar Ne Yaşamaz” adlı tiyatro oyunuyla 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nden bu yana kahkaha tufanı estiren Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosu 17. Oyun ile sezonu kapattı.

Sezon “Haybeden Gerçeküstü Aşk” oyunuyla perdelerini açan ve devamında “Yaşar Ne yaşar Ne Yaşamaz” adlı ikinci oyunla sanatseverlerin karşısına çıkan Belediye Şehir Tiyatrosu, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde ilk gösterimini yaptığı oyununun gösterildiği 17 oyunda dolu salona oynandı.

Sanat Yönetmeni H. Hüseyin Elmas’ın yönetmenliğinde Belediye Şehir Tiyatrosu’nun gönüllü oyuncuları tarafından 27 Mart’tan itibaren 17 kez sahnelenen ve büyük ilgi gören oyunun her bölümü kapalı gişe oynandı. Usta yazar Aziz Nesin’in eski Türkiye’nin halini ironik bir şekilde kaleme aldığı romana göre hazırlanan, dönemin olaylarının mizahi bir biçimde anlatıldığı oyunun için özel sahne yapıldı.

Oyunun künyesi
Yönetmen Hasan H. Elmas
Yazar Aziz Nesin
Sahne Amiri Yusuf Agunsoy
Dekor İsmail Taşkın
Ses Işık Nurullah Özuslu
Arşiv Fotoğraf Serhat Turan ve Bedirhan Aslan
Oyuncular
Fatih Çorapsız
Cemil Koska
Yusuf Agunsoy
Serhat Turan
Dilara Horoz
Cansu Üstündağ
Metin Kayacan
Ahmet Uymur
Esat Özcan
Zafer Seçme
Dilara Aysan
Bedirhan Aslan
Ceren Gürlek
Manolya E. Tümkaya
Gözde Yakut
Hamide K Keske
Hakim Aktaş
Fatma Kıvrak
Şener Meriç
Reyhan Sezer
Ahmet Erkan
Ümmü G. Yıldız