Ana sayfa DÜĞÜN Böyle olur doktorların nişanı Seval Çalışkan & Görkem Pala

Böyle olur doktorların nişanı Seval Çalışkan & Görkem Pala

0

Eski Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala oğlu Dr.Veli Görkem Pala’yı; Eskişehirli Çalışkan ailesinin kızı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nda asistan hekim olan Dr. Seval Çalışkan ile nişanladı.

Eskişehir Abacı Konak’taki nişana genç doktorların yakın arkadaşları ile Cengiz-Dudu Pala ve Cemal-Selma Çalışkan’ın yakın akrabaları ve aile büyükleri katıldı. Çiftin nişan yüzüklerini AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan takarken çiftin mutlu ve eğlenceli anlarına da ortaklık etti.

Genç çift önceki yaz uzun bir Avrupa turu yapmış ve neredeyse bir instagram fenomeni haline gelmişti. Yaklaşık 30 gün süren Avrupa seyahatlerinde bol bol fotoğraf ve anı biriktiren genç doktorların nişan salonlarında gezilerinden ayrıntılar dikkatlerden kaçmadı.

Tüm Avrupa başkentlerinin yanı sıra İtalya’da Milano, Floransa, Bologna, Venedik, İspanya’da Barcelona, Monaco; Belçika’da Brugge, Fransa ‘da St.Tropez, Almanya’da Frankfurt gibi romantik şehirleri de gezilerine ekleyen genç çift vakit buldukça keşfetmeyi ve dünyayı gezmeyi çok seviyor.

Geçtiğimiz Şubat ayında halen Eskişehir 112 İl Ambulans Servisi Başhekimi olarak görev yapan Dr.Veli Görkem’den, İtalya’nın Burano adasında sürpriz ve romantik bir evlenme teklifi alan Dr.Seval Çalışkan teklife “Evet” demişti. Mutlu başlangıçlarını aile büyükleri ve arkadaşları ile resmiyete dönüştüren çiftin masalsı nişanı mutlu sona erdi.

Ağustos ayında evlenmesi beklenen genç çiftin düğünleri de heyecanla bekleniyor.
Önceki dönem Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala ve eşi Dudu Pala’nın mutlulukları gözlerinden okunurken; şıklıkları ile de adeta yıllara meydan okudular.

Eskişehir, Afyonkarahisar ve Kütahya’nın tanınmış simalarının katılması beklenen yaz düğününün Eskişehir’de Porsuk nehri üzerinde özel bir adada, farklı bir konseptte gerçekleşeceği öğrenilirken hazırlıklar bugünlerden başladı.