Ana sayfa YAŞAM Başkan Tabak TOBB Züccaciye Meclisi’nde

Başkan Tabak TOBB Züccaciye Meclisi’nde

0

Afyon’un başarılı iş adamı ve aynı zamanda Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Tabak, Türkiye Odalar Borsalar Birliği TOBB bünyesinde Türkiye Züccaciye Meclisi Kuruldu.

Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Murat Tabak’da yeni kurulan Züccaciye meclisine seçilen ilk üyelerden biri oldu. Meclis ilk toplantısını TOBB İstanbul Hizmet Binasında yaptı. Murat Tabak aynı zamanda TOBB Mesleki Eğitim Kurulunda da yer alıyor.

Başkan Murat Tabak, “Türkiye Züccaciye alanında dünya ile yarışmaya başladı. Bir zamanlar biz yabancı markaları kullanırken bugün Türk zücaciyecileri dünyanın her köşesine mutfak gereçleri satar hale geldi. Hızla büyüyen bu sektörün sorunlarının dile getirildiği bir oluşuma ihtiyaç vardı. Bizler bunu her fırsatta dile getiriyorduk. Bu nedenle önce dernekleşerek sektörün sorunlarını kurumsal olarak daha güçlü dile getirmeye başladık” dedi.

Tabak, “Benim bir şansım hem sanayici, hem Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olmam, hem de kurulan dernekte yer almamdan dolayı TOBB bünyesinde sürekli dile getiriyorduk. Sektörün önünü açacak olan bu meclis çok önemli ve sektörün sorunları daha gür çıkacak” dedi.