Ana sayfa EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ Ali Güral G-20 zirvesinde Türkiye’yi temsil etti

Ali Güral G-20 zirvesinde Türkiye’yi temsil etti

0

Japonya’da yapılan Genç Girişimciler G-20 Zirvesinde Güral Porselen Yönetim Kurulu üyesi Ali Güral’da ülkemizi temsil eden gurubun içinde yer aldı.

İHSAN TUNÇOĞLU/ KÜTAHYA/ CAFELİFE

Dünyanın başarılı genç girişimcilerini yılda bir kez toplayan “G-20 Genç Girişimciler Zirvesi” bu yıl Japonya’da yapıldı. Zirvede ülkemizi temsil eden kısıtlı sayıda genç girişimciye yer verildi. Bu başarılı girişimciler arasında Güral Porselen’in genç temsilcilerinden Ali Güral da bulunuyor.

Zirveye katılmak üzere Japonya’ya giden Ali Güral ilk olarak Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Mercan’ı ziyaret etti. Büyükelçi Mercan, Ali Güral’a yakın ilgi ve güzel bir dostluk sergiledi. Eskişehirli olması nedeniyle Kütahyalıların hemşehrisi olduğunu belirten Büyükelçi Hasan Murat Mercan, İsmet Güral’ın da okul arkadaşı olduğunu ifade etti. İsmet Güral’la aynı dönem olmasa da Eskişehir Maarif Kolejinde yatılı okuduklarını söyleyen Büyükelçi Hasan Murat Mercan İsmet Güral ve Ailesine selam söyledi.

Japonya’nın Fukuoka şehrinde 3 gün devam eden G-20 Genç Girişimciler Japonya Zirvesi, dünya iş dünyasının saygın isimleri ve dünyanın dört bir yanından gelen genç girişimleri bir araya getirdi. Sürdürülebilir bir gelecek için hayal teknolojileri başlığı ile düzenlenen G-20 Genç Girişimciler zirvesinde “Yeni ekonomi Stratejileri, Dijital çağda girişimcilik, teknolojik  girişimcilik, hayal gücünün enerjiye dönüşümü” gibi rağbet güncel gören konular ele alındı