Ana sayfa KÜLTÜR-SANAT Afyon’da fotoğraf festivali

Afyon’da fotoğraf festivali

0

Afyon’da ilk kez yapılan Frig Foto Fest büyük ilgi gördü. Afyon Frig Fotoğraf Derneği tarafından organize edilen valilik ve belediyeninde desteklediği ve Ulusal bazda yapılan festivale katılım beklenenden fazla oldu.

Açılışını Vali Mustafa Tutulmaz’ın yaptığı festivale İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mehmet Tanır, Afyon Frig Fotoğraf Derneği Başkanı Murat Özçelik ile aralarında Ozan Sağdıç, Cengiz Karlıova, Reha Bilir, Burak Şenbak, Serkan Turaç’ın bulunduğu önemli fotoğraf sanatçıları katıldı.

Vali Mustafa Tutulmaz Afyonkarahisar’ı tanıtmak adına her fırsatı değerlendirdiklerini söyleyerek: “Afyonkarahisar genelde yoldan geçilirken uğranılan bir yerdir. Çoğu zamanda kıyısından, kenarından uğranılan yerdir. Afyonkarahisar değerlerini tam olarak tanıtabilmiş ve değerlerini tam olarak toplumla paylaşabilmiş bir yer değil. İşte bu durumu aşabilmek için her ortamda, her hususu değerlendirerek tanıtımda bundan nasıl faydalanabiliriz öngörüsü ile hareket ederek, farklı durumları Afyonkarahisar’ın tanıtımına bir vesile kılmaya çalışıyoruz. Fotoğraf Festivali 1. Frig Fotofest’te bu anlamda bu amaca yönelik önemli bir festival. Bu festivale vesile olan Afyon Frig Fotoğraf Derneği Başkanı Murat Özçelik ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etmek isterim” dedi.

2 gün süren festivalde Kocatepe, Afyon şehir merkezi, Frig Vadisi, Eber gölü’nde önceden belirlenen yerlerde fotoğraf çekimleri yapıldı. Festival kapsamında Ulusal Fotoğraf Yarışması 1. Frig Fotofest için 30 farklı şehirden Afyon’a gelen 300’ü aşkın fotoğraf sanatçısı Vali Mustafa Tutulmaz ve dernek başkanı Murat Özçelik ile birlikte Frig Vadisi ve Eber Gölü gezileriyle tarihi ve doğal güzellikleri fotoğrafladı.

Korel’de gala
İki gün süren geziler sonrası Gala Gecesinde de fotoğraf tutkunları ile bir araya gelen Vali Mustafa Tutulmaz: “Değerlerimizi siz değerli fotoğraf sanatçıları ile Türkiye ve dünya geneline tanıtmaya çalışıyoruz. Bu festivali organize eden Murat Özçelik ve ekibi ile festivale katılan tüm fotoğraf sanatçılarına teşekkür ediyorum. Gelecek yılki Frig Fotofest’te görüşmek ümidiyle hepinizi sevgiyle selamlıyorum” şeklinde konuştu.