Ana sayfa YAŞAM AFİKAD lavanta bahçelerinde

AFİKAD lavanta bahçelerinde

0

Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği AFİKAD üyeleri Isparta ve Burdur’a yaptıkları gezide lavanta bahçelerini gezip Salda gölüne gittiler.

Afyon’un ilk ve tek iş kadınları derneği olan AFİKAD başarılı çalışmaları ile dikkat çekiyor. Sosyal sorumluluk projeleri, fuar katılımları ve Afyonlu iş kadınlarını aynı çatı altında toplamasıyla dikkat çeken AFİKAD üyeleri son olarak Isparta Keçiborlu’da bulunan ve Lavanta kokulu köy olarak bilinen Kuyucak köyüne bir gezi düzenlediler. Lavanta bahçelerini gezen dernek üyeleri lavantadan neler yapıldığını yöre kadınlarına ne gibi iş imkanları oluşturduğunu incelediler.

Dernek Başkanı Tülin Helvacıoğlu, “Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği AFİKAD sadece Afyonlu kadınların iş hayatıyla ilgilenmiyor. Çevremizde neler var, biz onlarla nasıl ortak bir çalışmada yer alabiliriz. Afyonlu kadınların başka hangi iş alanlarına yönelebilir onları da araştırıyoruz. İnternet çağında nerede yaşarsanız yaşayın dünyanın her yerine iş yapma imkanınız var. Önemli olan araştırmak ve iş bağlantıları kuracak bilgi ve tecrübeye sahip olmak. Biz AFİKAD üyeleri için sürekli yeni iş olanakları ve iş bağlantıları için farklı illerdeki benzer derneklerle iş birliği içindeyiz” dedi.

Isparta Keçiborlu Kuyucak Köyünde lavanta bahçelerini gezdikten sonra AFİKAD üyeleri Burdur’un dünyaca ünlü Salda krater gölüne gittiler. Dünyanın en berrak gölleri arasında bulunan Salda gölü beyaz sahili ile dikkat çekiyor. Bir zamanlar yanardağ yatağı olan Salda gölünün derinliği bilinmiyor. Antalya, Denizli arasında önemli bir turizm alanı olan salda gölünü her yıl binlerce yerli ve yabancı turist ziyaret ediyor.