Ana sayfa YAŞAM Sıra dışı bir aile

Sıra dışı bir aile

0

Afyon’un en sıra dışı ailesi yarışması olsa hiç kuşkusuz ilk akla Avukat Nilgün Seçen, eşi Doktor Mustafa Seçen ve elbette yakışıklı Buğra Sarper ve tatlı kızarı Büşra Seçil Seçen akla gelir.

Seçen ailesi neden sıra dışı? Önce ona bakmak lazım, onların tanışmaları başlı başına bir olay olduğunu daha önce yazmıştık. Bayram ziyaretiyle kız görmeyi bir arada yapan Doktor Bey Nilgün Hanımı görünce beyninden vurulmuşa dönüyor. Babası 10 kişilik bir liste yaparak eline verir, “Bayramda bu liste de bulunan kızlardan birini seçip evleneceksin” talimatı verir. İlk iki kızı beğenmeyen Mustafa Seçen 3. Sırada yer alan Nilgün Hanımı görünce tamam işte bu der ve listede yer alan 7 kızı görme gereği bile duymaz.

Tek bu değil elbette onları sıra dışı yapan. Nilgün hanımın pastel tonlarındaki renkli kıyafetleri, her türü sosyal ve kültürel faaliyette yer almaları, 40’ından sonra ders alıp sahnede şarkı söylemeleri sadece bir kaçı. Onar için faza söze gerek yok. Afyon’un en sıra dışı ailesi Seçen ailesi.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz