Ana sayfa YAŞAM İzmir Fuarının gözdesi Afyon oldu

İzmir Fuarının gözdesi Afyon oldu

0

Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği (AFİKAD) 14-15 Ekim tarihlerinde İzmir yeni fuar alanında yapılan 81 il 81 topuk İş Platformunun en dikkat çeken stanta imza attı.

Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği (AFİKAD) Kasım 2015 tarihinde 9 girişimci kadın tarafından kuruldu. Dernek Başkanı Tülin Helvacıoğlu ve Başkan Yardımcısı Merve Şensoy fuar hakkında açıklamada bulundular. Helvacıoğlu, “Türkiye’nin 81 ilinden ve yurt dışından gelen girişimci kadınlar bir arada oldu. Bu fuarın iki amacı var. Birincisi iş kadınlarımızın yapış oldukları ürünleri başka yerlerden gelen iş kadınları ile iş anlaşması yaparak işini büyütmek. Diğeri ise şehrimizin ve girişimci kadınlarımızın tanıtımı” dedi.

Tülin Helvacıoğlu, “2 gün süren fuarda Afyonlu iş kadınlarının yaptıkları ürünler yer aldı. Afyon Belediyesi Taşmedrese ürünleri, Bayat kilimi, Dinar, Sandıklı gibi ilçe kaymakamlıklarımızın destekleri kilim ve benzeri yöresel ürünler ile AKSAM adına İbrahim Alimoğlu tarafından verilen ürünler fuarda yer aldı. Fuarın en büyük alanlarından birisi Afyonkarahisar İş Kadınları Derneğine ayrılmıştı. Bizim stanta gelen herkes hayran kaldı. En kapsamlı ve güzel ürünler bizim stantta yer aldı. Katkı veren herkese teşekkür ederim” dedi.

AFİKAD 2015’de kuruldu
Dernek Başkan Yardımcısı Merve Şensoy dernek hakkında açıklamada bulundu. Şensoy, “Afyon’da onlarca dernek olmasına rağmen iş kadınları ve girişimci kadınlara hitap eden bir dernek yoktu. Bunun eksikliğini gören ve zaman zaman konuşmalarımızda gündeme geliyordu. Bizde neden biz böyle bir dernek kurmuyoruz diye 10 kadın bir araya gelerek Kasım 2015 tarihinde Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği AFİKAD’ı kurduk. Proje odaklı iş kadınlarımızın işlerini geliştire bilecekleri bazı çalışmalar yapmak istiyoruz” dedi.

Şensoy, fuar hakkında ise, “Başkanımız Tülin Helvacıoğlu’na Afyonlu tüm kadınlar adına teşekkür ediyorum. 6 yıldır yapılan Fuarın yıldızı hiç kuşkusuz Afyon oldu. 81 il arasında en büyük alanlı Tülün Hanım aldı ve o alanı doldurmak için Afyon ve ilçelerinden ürünler topladı. Gelecek yıl çok daha farklı olacak ve kesinlikle en az 50 metre karelik bir alan alarak Afyon tanıtımına katkıda bulunmak istiyoruz. Fuara 81 ilden iş kadınları dernekleri katılıyor. 2 yıldır Afyon’u AFİKAD olarak biz temsil ediyoruz. Bundan sonra temsil etmeye de devam edeceğiz” diye konuştu.

BİR YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz